آغاز هفته وحدت
1390/12/03 11:45:09
سرویس اقتصادی
وزیر صنعت و معدن و تجارت:

قیمت نان و گندم تا پایان امسال افزایش نمی‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال درحوزه خبازی (نان و گندم) افزایش قیمت نخواهیم داشت.
قیمت نان و گندم تا پایان امسال افزایش نمی‌یابد وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال درحوزه خبازی (نان و گندم) افزایش قیمت نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/16176.jpg قیمت,نان,و,گندم,تا,پایان,امسال,افزایش,نمی‌یابد Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، مهدی غضنفری درباره کیفیت نان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز گفت: کیفیت نان بهتر از قبل شده است اما هنوز جای بهبود دارد و تا حد توان در این راستا گام بر خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، کیفیت نان را تابع کیفیت گندم دانست و افزود: برخی استان ها از گندم کیفی برخوردارند و برخی استان های دیگر گندم با کیفیت پایین ترمصرف می کنند و یا ممکن است اختلاط گندم به خوبی انجام نشود .این امر بر کیفیت آرد و خمیر اثر خواهد داشت و به تبع آن کیفیت نان را پایین می آورد.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات دولت برای افزایش کیفیت گندم افزود: یکی از کارهایی که شروع کردیم سخت گیری در جدول پاکی خرید تضمینی گندم از کشاورزان بود و به آنان این پیام داده شد که پرداخت دولت درخرید تضمینی گندم منوط به حفظ کیفیت است.
 
غضنفری گفت: آخرین جدول پاکی خرید تضمینی گندم از کشاورزان سخت گیرانه تر از جداول پاکی قبلی بود و امیدواریم این روند برای سال آینده هم ادامه یابد.
 
وی در باره میزان واردات گندم نیز اظهار کرد: در زمان حاضر میزان مصرف گندم از محل تولیدات داخلی تامین می شود و تنها برای ذخایر استراتژیک و یا استفاده بخش صنعت است که واردات صورت می گیرد.
 
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: تامین ذخایراستراتژیک از محل تولید داخل است و برای رفع کمبود این بخش واردات صورت می گیرد اما در مورد استفاده صنعت ، به لحاظ مشخصات تغذیه ای متفاوت، واردات انجام می شود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet