هدر اصلی
1390/12/03 12:46:47
سرویس اقتصادی
جلالیان با ضروری خواندن آرامش بازار در آستانه سال نو؛

دولت برنامه‌ای برای کنترل بازار شب عید ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که آرامش در بازار شب عید ضرورت دارد، از نحوه مدیریت دولت برای کنترل بازار انتقاد و تأکید کرد: دولت هیچ برنامه‌ای برای کنترل بازار شب عید ندارد.
دولت برنامه‌ای برای کنترل بازار شب عید ندارد عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که آرامش در بازار شب عید ضرورت دارد، از نحوه مدیریت دولت برای کنترل بازار انتقاد و تأکید کرد: دولت هیچ برنامه‌ای برای کنترل بازار شب عید ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/16184.jpg دولت,برنامه‌ای,برای,کنترل,بازار,شب,عید,ندارد Icana

عسگر جلالیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که در آستانه  سال نو دولت باید اطمینان و آرامش را به بازار تزریق کند، گفت: در دو سال گذشته دولت هیچ اقدامی در جهت اطمینان بخشیدن به بازار انجام نداده است.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی افزود: متولیان بازرگانی کشور باید در آستانه سال نو برای آرامش بازار اقدام‌های ویژه انجام دهند و بازار عرضه و تقاضا با نظارت مناسب کنترل شود.

وی با تأکید بر این که اگر بازار رها شود، عرصه به دست سودجویان می‌افتد و دلالان نرخ برخی کالاها را تعیین می‌کنند، ادامه داد: مردم از این که بازار در دست دلالان باشد به شدت اظهار نگرانی می‌کنند.

 

80 درصد افزایش قیمت‌ها به علت مدیریت نادرست است

جلالیان تصریح کرد: بیش از 80 درصد افزایش قیمت‌های اخیر به علت مدیریت نامناسب بازار است و اگر متولی بازرگانی جامعه مدیریت صحیح را در بازار اعمال می‌کرد، تورم موجود در جامعه به این میزان نبود.

وی یادآور شد: البته افزایش قیمت‌ها در آستانه سال نو در سراسر جهان رخ می‎دهد اما کشوری موفق است که با نظارت قوی این افزایش قیمت‌ها را کنترل کند.

دولت برنامه ندارد

جلالیان دولت را متهم به بی برنامگی در کنترل بازار کرد و گفت: متأسفانه دولت هیچ برنامه خاصی برای کنترل بازار شب عید ندارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ثبات قیمت را در آستانه سال نو ضروری برشمرد و افزود: دولت باید تدبیری کند تا در روزهای باقی مانده از سال با افزایش نظارت‌ها قیمت‌ها را کنترل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet