خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/03 18:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

مناظره‌ها باید در راستای مشارکت حداکثری باشد

عضوکمیسیون فرهنگی با ارزیابی مثبت ازتاثیر مناظره‌ها برشفاف‌سازی دیدگاه‌های کاندیداها،تاکید کرد: مناظره‌ها باید در راستای مشارکت حداکثری باشد اما برخی فقط به تسویه حساب‌های سیاسی می‌پردازند که این موضوع بسیار قابل تامل است.
مناظره‌ها باید در راستای مشارکت حداکثری باشد عضوکمیسیون فرهنگی با ارزیابی مثبت ازتاثیر مناظره‌ها برشفاف‌سازی دیدگاه‌های کاندیداها،تاکید کرد: مناظره‌ها باید در راستای مشارکت حداکثری باشد اما برخی فقط به تسویه حساب‌های سیاسی می‌پردازند که این موضوع بسیار قابل تامل است. https://cdn.icana.ir/d/019/10068.jpg مناظره‌ها,باید,در,راستای,مشارکت,حداکثری,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام حمید رسایی،درباره وظیفه رسانه‌ها در ایجاد فرصت عادلانه برای تبلیغات همه کاندیداها،به ایسنا گفت: صداوسیما در این دوره از انتخابات برنامه‌هایی برای افزایش مشارکت سیاسی تهیه کرده و شبکه‌های مختلف با دعوت از کارشناسان موضوعات مختلفی را در زمینه انتخابات مورد بررسی قرار می‌دهند.

نماینده مردم تهران افزود: پیش از شروع زمان تبلیغات، نباید در برنامه‌های تلویزیونی به موضوع کاندیداتوری افراد مدعو اشاره‌ای شود، چرا که خلاف قانون است.

وی اظهارداشت:برخی برنامه‌های انتخاباتی صدا وسیما می‌تواند مصداق کامل تخلف انتخاباتی محسوب شود که البته این امر به هیچ عنوان قابل توجیه نیست چرا که بعضا مجری برنامه مهمانان را به عنوان کاندیدا معرفی می‌کند و درمورد برنامه‌های آنها سوال می‌کند که این کاملا برخلاف قانون و رویه است.

وی با بیان اینکه برخی برنامه‌های صداوسیما قابل توجه و تقدیر است، ابراز عقیده کرد که متاسفانه سیاست واحدی در این زمینه اعمال نشده و نوعی اعمال سلیقه وجود دارد که می‌توان به جهت‌گیری خاص به یک جریان سیاسی نیز تفسیر شود که این موضوع کاملا قابل نقد است.

این عضوکمیسیون فرهنگی همچنین خاطر نشان کرد:برخی افراد در برنامه‌ها به شکل غیرمنصفانه‌ای بخش‌های مختلف دولت را مورد اتهام قرار می‌دهند در حالی که این افراد برای دفاع از خود حضور ندارند.

رسایی با ارزیابی مثبت ازتاثیر مناظره‌ها برشفاف‌سازی دیدگاه‌های کاندیداها،تصریح کرد:مناظره‌ها باید در راستای مشارکت حداکثری باشد اما برخی فقط به تسویه حساب‌های سیاسی می‌پردازند که این موضوع بسیار قابل تامل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet