خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1390/12/05 13:48:08
سرویس فرهنگی
طاهری تأکید کرد:

لزوم تدوین قانون جامع در حوزه فرهنگی

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تأکید بر ضرورت تدوین قانون جامع در حوزه فرهنگی٬‌ تعریف سرانه فرهنگی برای هر ایرانی را خواستار شد.
لزوم تدوین قانون جامع در حوزه فرهنگی این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با تأکید بر ضرورت تدوین قانون جامع در حوزه فرهنگی٬‌ تعریف سرانه فرهنگی برای هر ایرانی را خواستار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/5694.jpg لزوم,تدوین,قانون,جامع,در,حوزه,فرهنگی Icana

سیدعلی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: با توجه به اینکه مدیران و مسئولان در سمت‌های خود ماندگار نیستند٬ اگر فرهنگ مطابق با سلیقه افراد پیگیری شود٬ به بازدهی مطلوب فرهنگی نخواهیم رسید و تاکید کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم نیز بر ضرورت تدوین قانون اساسی امور فرهنگی بود که همچون یک راهکار در این حوزه عمل کند.

نماینده مردم گرکان و آق‌‌قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: با داشتن قانون اساسی امور فرهنگی٬ هر مدیری نخواهد توانست بر اساس سلیقه خود از اهداف فرهنگی مورد نظر نظام تخطی کند.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم درباره فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: این شورا مرکز بالادستی فرهنگ کشور به  حساب می‌آید و بحث مهندسی فرهنگی که در آنجا پیگیری می‌شود٬ می‌تواند به برطرف کردن این مشکل کمک کند؛ از این رو باید یک برنامه عملیاتی برای تعریف قانون جامع فرهنگی و یا قانون اساسی امور فرهنگی وجود داشته باشد تا شاهد ترسیم آینده بهتری در این حوزه باشیم.

طاهری، دیر بازده بودن را یکی از ویژگی‌های حوزه فرهنگ خواند و توضیح داد: فرهنگ دامنه بسیار وسیعی دارد و سلیقه‌ها صاحب‌نظران این عرصه یکی نیست، اما این مسئله نباید موجب بی‌توجهی به آن شود و حتی اگر در سال‌های آینده هم منجر به نتیجه می‌شود٬ باید برای آن برنامه‌ریزی انجام داد.

سخنگوی جبهه بیداری اسلامی، یکی دیگر از اشکالات این حوزه را نبود بودجه‌ای متناسب با نیاز کشور در زمینه مسائل فرهنگی خواند و افزود: در کشور ما سرانه آموزشی٬ بهداشتی و ورزشی تعریف شده است، اما سرانه فرهنگی نداریم، در حالی که زیربنای رشد و تعالی یک کشور فرهنگ است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم تأکید کرد: دولت باید در بحث نرم‌افزار فرهنگی وارد عمل شود و اعتبار لازم را به آن تخصیص دهد؛ البته این کار به قانون نیاز دارد تا با تغییر رئیسان تغییر نکند و همه دولت‌ها موظف باشند این سرانه فرهنگی را متناسب با نیاز کشور تأمین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet