هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

عرضه مجموعه 9 جلدی از فهرست جامع کتابخانه مجلس

سرویس فرهنگی
کتابخانه مجلس فهرست جامع نسخ خطی را در یک مجموعه 9 جلدی منتشر و در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد کرد.
چهارشنبه 3 اسفند 1390 ساعت 15:40
عرضه مجموعه 9 جلدی از فهرست جامع کتابخانه مجلس کتابخانه مجلس فهرست جامع نسخ خطی را در یک مجموعه 9 جلدی منتشر و در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/3342.jpg عرضه,مجموعه,9,جلدی,از,فهرست,جامع,کتابخانه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت با وجود آنکه بازبینی و بازنویسی فهارسی از نسخ خطی در دوره آغازین فهرست‌نویسی در مجلس منتشر شده، اما مشکلاتی همچون نگارش سلیقه‌ای باعث آشفتگی آنها شده بود. ضمن آنکه بسیاری از مجموعه‌ها به دقت بازبینی نشده و رسائلی از میان آنها جا افتاده بود و در برخی از موارد مانند فهرست سنا، تعداد زیادی نسخه آورده شده بود که در واقع وجود نداشت.

یکی از نخستین طرح‌های کتابخانه مجلس در دوره جدید بازبینی فهارس نخستین کتابخانه، از مجلد اول تا بیستم بود که کارشناسان طی دو سال به اصلاح آن پرداختند.

مجموعه بیست جلد نخست، به همراه فهرست دو جلدی سنا، در یک مجموعه نه جلدی طراحی و صفحه‌بندی شده که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

مجلدات بعد از جلد بیست نیاز چندانی به بازبینی ندارد و بسیاری از آنها تألیف سه سال گذشته است که تقریبا بر یک سیاق تهیه و تدوین شده است.

علاوه بر اینها شش مجلد از فهرست‌های کتابخانه که هر کدام شامل 400 نسخه است٬ تا نمایشگاه به دست علاقمندان خواهد رسید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000