خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/03 17:04:21
سرویس بین الملل
آوایی در واکنش به هتک حرمت نیروهای ناتو به قرآن کریم در افغانستان؛

آمریکا تضعف اعتقادات مذهبی مردم منطقه را عامل دوام خود می‌داند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه آمریکا چاره‌ای جز ترک خاک افغانستان ندارد، گفت: بسته شدن درهای سفارتخانه آمریکا در افغانستان در پی اعتراضات مردم این کشور به هتک حرمت نیروهای ناتو به قرآن کریم شروع حرکتی است که در نهایت به اخراج نیروهای ناتو از خاک این کشور خواهد انجامید.
آمریکا تضعف اعتقادات مذهبی مردم منطقه را عامل دوام خود می‌داند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه آمریکا چاره‌ای جز ترک خاک افغانستان ندارد، گفت: بسته شدن درهای سفارتخانه آمریکا در افغانستان در پی اعتراضات مردم این کشور به هتک حرمت نیروهای ناتو به قرآن کریم شروع حرکتی است که در نهایت به اخراج نیروهای ناتو از خاک این کشور خواهد انجامید. https://cdn.icana.ir/d/019/908.jpg آمریکا,تضعف,اعتقادات,مذهبی,مردم,منطقه,را,عامل,دوام,خود,می‌داند Icana

سیداحمد آوایی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه آمریکا و متحدانش سال‌هاست که تابوشکنی در منطقه را در دستور کار قرار داده‌اند، افزود: آمریکا به خوبی می‌داند که مردم منطقه تعصبی ویژه بر اعتقادات مذهبی خود داشته و از آن جا که تضعیف اعتقادات مذهبی را عامل دوام خود می‌داند بنابراین با چنین اقدامی سعی در سنجش میزان اعتقادات مذهبی مردم دارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی هتک حرمت و به آتش کشیدن قرآن در افغانستان را با هدف سنجش میزان اعتقادات مذهبی بین مردم این کشور خواند و ادامه داد: آنها با این اقدام سعی دارند اعتقادات مذهبی مردم را سنجیده تا چنانچه حساسیتی وجود نداشت این اقدام را تداوم بخشیده و راهی برای ادامه حضور خود در افغانستان پیدا کنند.

وی با اعلام اینکه آمریکا ضعف اعتقادات دینی را عامل ثبات پایگاه خود در افغانستان می‌داند، تاکید کرد: اعتراض مردم افغانستان به آن‌ها ثابت کرد که راهی جز بستن سفارتخانه خود در این کشور و ترک خاک افغانستان را نخواهند داشت.

آوایی با تاکید بر گسترش موج اسلام‌گرایی در منطقه، یادآور شد: موج بیداری اسلامی در منطقه و پیروزی اسلام‌گرایان در انتخابات مجالس کشورهای انقلابی نشان از آن دارد که آمریکا هیچ‌گاه به هدف خود مبنی بر تضعیف اعتقادات مذهبی و تثبیت حضور خود در منطقه نخواهد رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه سقوط دیکتاتورهای منطقه بیش از گذشته جایگاه آمریکا را در منطقه متزلزل کرده است، تصریح کرد: اگرچه زمانی دیکتاتورهای منطقه‌ای به دلیل نداشتن پایگاه مردمی برای حفظ حکومت، نیازمند حمایت قدرت‌های خارجی بودند اما امروز و در پی سقوط آنها، آمریکا به درستی دریافته که جایگاهی در منطقه نداشته و به دنبال آزمودن شیوه‌های مختلف برای ادامه حضور است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا در مقاطع مختلف راه‌های گوناگونی را برای تثبیت حضور خود در منطقه آزموده است، ادامه داد: آمریکا زمانی با ایجاد موج ایران هراسی به دنبال اختلاف افکنی بین کشورهای منطقه بود، در مقطعی دیگر از زمان با تشدید اختلافات داخلی در کشورها در تلاش بود تا ضرورت وجود خود را به اثبات برساند، امروز هم با هتک حرمت به مقدسات به دنبال سنجش لزوم ضرورت خود در منطقه است.

آوایی با بیان اینکه آمریکا چاره ای جز ترک خاک افغانستان نخواهد داشت، افزود: همان‌طور که نیروهای آمریکایی پس از صرف یک دهه هزینه مالی و جانی در نهایت ناچار به ترک خاک عراق شدند در نهایت در مورد افغانستان هم همین تجربه را بار دیگر تجربه خواهند کرد.

وی با ناشایسته خواندن اقدام نیروهای ناتو در به آتش کشیدن قرآن، یادآور شد: چنین اقداماتی بیانگر اوج حماقت آنان است، آتش زدن قرآن به معنی هتک حرمت همه انبیا و کتب مقدس الهی است زیرا اسامی تمام پیامبران در قرآن آورده و با عظمت از آنان یاد شده است که قطعأ در روزهای‌ آینده مسلمانان جهان نیز در مخالفت با این عمل نیروهای ناتو به پا می‌خیزند.

در پی اعتراضات شدید مردم افغانستان به هتک حرمت نیروهای ناتو به قرآن کریم و سوزاندن چند نسخه از آن سفارت آمریکا در کابل درهای خود را بست. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet