روز مجلس
1390/12/03 16:39:38
سرویس اقتصادی
حسینی صدر با غیر معمول خواندن افزایش قیمت‌ها در آستانه شب عید:

نظارت دقیق و عرضه مستقیم کالا قیمت‌ها را کاهش می‌دهد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که افزایش قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در آستانه شب عید غیر معمول است، گفت: افزایش نظارت‌ها و عرضه مستقیم کالا به مردم بهترین راهکار پیش روی دولت برای کنترل بازار شب عید است.
نظارت دقیق و عرضه مستقیم کالا قیمت‌ها را کاهش می‌دهد عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که افزایش قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در آستانه شب عید غیر معمول است، گفت: افزایش نظارت‌ها و عرضه مستقیم کالا به مردم بهترین راهکار پیش روی دولت برای کنترل بازار شب عید است. https://cdn.icana.ir/d/019/16182.jpg نظارت,دقیق,و,عرضه,مستقیم,کالا,قیمت‌ها,را,کاهش,می‌دهد Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزایش قیمت‌ها در آستانه شب عید را غیر معقول خواند و گفت: افزایش قیمتی که مردم امسال در سطح جامعه احساس می‌کنند بیش از سال‌های گذشته است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی علت افزایش قیمت‌های غیر معمول امسال را نوسانات نرخ ارز خواند و گفت: به دلیل این که نرخ دلار مرجع  با نرخ دلار در بازار آزاد متفاوت است، بسیاری از فروشندگان با گران فروشی کالاهای خود را به فروش می‌رسانند.

حسینی صدر یادآور شد: در شرایط کنونی برخی محصولات که نه وارداتی است ونه قیمت آن به دلار وابسته است هم به علت سودجویی برخی افراد با نرخ غیر واقعی به فروش می‌رسد.

 

قیمت کذایی دلار روی قیمت واقعی کالاها اثر منفی گذاشته است

وی با بیان این که قیمت کذایی دلار روی قیمت کالاها اثر نامطلوبی گذاشته است، ادامه داد: این افزایش قیمت‌ها فقط به علت سودجویی برخی فروشندگان و فشارهای موجود روانی در جامعه است.

حسینی صدر افزایش نظارت‌ها را از سوی نهادهای نظارتی خواستار شد و گفت: با افزایش نظارت‌ها دولت می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند.

 

تشکیل بازارهای بهاره در جهت عرضه مستقیم کالا است

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی تأکید کرد: توزیع مناسب ومستقیم کالا بدون حضور واسطه در بازار شب عید می‌تواند راهکار مناسبی برای کنترل بازار باشد و تشکیل بازارهای بهاره در آستانه سال نو نیز در همین جهت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet