هدر اصلی
1390/12/03 16:58:08
سرویس بین الملل
عابدی:

آژانس انرژی اتمی زیاده‌خواهی می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درهای جمهوری اسلامی ایران همیشه بر روی بازرسان آژانس باز است، اما ایران پاسخگوی زیاده‌خواهی آنان نخواهد بود، گفت: بیانیه‌های دروغین آژانس ماهیت این سازمان را زیر سوال برده است.
آژانس انرژی اتمی زیاده‌خواهی می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درهای جمهوری اسلامی ایران همیشه بر روی بازرسان آژانس باز است، اما ایران پاسخگوی زیاده‌خواهی آنان نخواهد بود، گفت: بیانیه‌های دروغین آژانس ماهیت این سازمان را زیر سوال برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13647.jpg آژانس,انرژی,اتمی,زیاده‌خواهی,می‌کند Icana

 محمدکریم عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مدیرکل آژانس انرژی اتمی دچار یک پارادوکس سیاسی شده است، گفت: آمانو تحت فشار لابی صهیونیست‌ها است و تاکنون چندین بار نمره قابل قبولی نیاورده است. ماهیت آژانس انرژی اتمی با بیانیه‌های کذب و دروغینی که مدیرکل آژانس منتشر کرده زیر سوال رفته است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه سازمان انرژی اتمی ایران تعاملی مثبت با بازرسان و کارشناسان این سازمان داشته است، آژانس با نوعی فرافکنی این تعامل را نادیده گرفته و علیه ایران مواضع مثبتی اتخاذ نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از اجازه نیافتن کارشناسان این آژانس برای بازدید از سایت پارچین، گفت: در این مجموعه هیچ فعالیت هسته‌ای صورت نمی‌گیرد و این موضوع را جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام کرده است و آژانس انرژی اتمی نمی‌تواند به این شکل اهداف شیطانی خود را پیاده کند.

وی ادامه داد: ایران مانند عراق نیست که اجازه دهد آژانس با بهانه‌تراشی‌های واهی مبنی بر دسترسی صدام به بمب اتمی زمینه حمله به این کشور را فراهم آورد.

عابدی افزود: جمهوری اسلامی ایران همکاری مطلوبی با آژانس داشته است، اما آژانس همیشه بر علیه ایران موضع‌گیری کرده است.

گفت: سوال من از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این است که چرا آژانس نیازهای هسته‌ای ما را تامین نکرده است؟ چرا بر سر تعهد خود مبنی بر تامین 20 درصد سوخت هسته‌ای ما باقی نمانده است؟ چرا براساس پروتکل با کشور ما همکاری نمی‌کند؟ چرا همه بیانیه‌های آژانس یک‌طرفه و براساس سیاست‌های دیکته شده غربی‌ها علیه ایران است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درهای جمهوری اسلامی ایران همیشه بر روی بازرسان و کارشناسان آژانس باز بوده و همکاری لازم را با آنها داشته‌ایم، گفت: آنها زیاده‌خواهی می‌کنند و ما پاسخگوی زیاده‌خواهی‌های آنها نخواهیم بود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم تصریح کرد: این شبهات و بازی‌های آژانس برای زیر سوال بردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران است و ما مطلقاً این نوع همکاری‌ها را ادامه نخواهیم داد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر ما صددرصد با آژانس همکاری کرده‌ایم می‌توانیم به جرأت بگوییم که آنها تنها 20 درصد با ما همکاری داشته‌اند، پس آمانو به نحوی رفتار کند که پاسخگوی نیاز جامعه بین‌المللی باشد.

وی با تاکید بر اینکه این خلاف مقررات داخلی ما است که اجازه دهیم بازرسان آژانس از مراکز نظامی ما بازدید کنند، افزود: هرگز به آنها اجازه داده نخواهد شد که در مسائل داخلی ما دخالت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet