روز مجلس
1390/12/06 09:47:48
سرویس سیاسی
اعضای فراکسیون روحانیون مجلس در گفتگو با خانه ملت، تأکید کردند:

روحانیون سکاندار روشنگری مردم در انتخابات

در شرایطی که چند روزی بیشتر تا نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی نمانده خبرها حکایت از تشدید تلاش‌ها برای ورود نامزدهای وابسته به جریان انحرافی به مجلس نهم دارد، تلاش‌هایی که گفته می‌شود از ماه‌ها قبل آغاز و با نزدیکی به انتخابات شدت گرفته است، اعضای فراکسیون روحانیون مجلس بر نقش روشنگری روحانیت در شناساندن ابعاد و زوایای پنهان و آشکار جریان انحرافی به مردم در آستانه انتخابات تأکید کردند.
روحانیون سکاندار روشنگری مردم در انتخابات در شرایطی که چند روزی بیشتر تا نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی نمانده خبرها حکایت از تشدید تلاش‌ها برای ورود نامزدهای وابسته به جریان انحرافی به مجلس نهم دارد، تلاش‌هایی که گفته می‌شود از ماه‌ها قبل آغاز و با نزدیکی به انتخابات شدت گرفته است، اعضای فراکسیون روحانیون مجلس بر نقش روشنگری روحانیت در شناساندن ابعاد و زوایای پنهان و آشکار جریان انحرافی به مردم در آستانه انتخابات تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/16359.jpg روحانیون,سکاندار,روشنگری,مردم,در,انتخابات Icana

خانه ملت- گروه سیاسی: اگرچه هوشیاری ملت، توجه به رهنمودهای ولایت، در نظر داشتن ملاک‌های دینی، ارزشی و سوابق نامزدها در زمان انتخابات عوامل موثری در جلوگیری از ورود افراد وابسته به جریان انحرافی به مجلس آینده می‌شود اما حرکت حول محور روحانیت و تبلیغ چهره به چهره به عنوان بهترین روش برای بالا بردن بینش سیاسی جامعه و عبور از جریان انحرافی در انتخابات مجلس نهم مطرح است.   

 

روحانیون تحرکات پنهان جریان انحرافی را روشنگری کنند

حسین ابراهیمی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برخورد قانونی با نامزدهای جریان انحرافی را نیازمند شناخت دقیق خوانده و می گوید: این جریان می‌خواهد عرصه را بر نیروهای اصولگرا تنگ کند تا آن‌ها مجبور به ترک صحنه انتخابات شوند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی تحرکات پنهانی جریان انحرافی برای انتخابات مجلس نهم را خطرناک خواند و افزود: روحانیون و آگاهان به مسائل سیاسی می‌توانند با دقت بر نحوه عملکرد و موضع‌گیری نامزدهای نمایندگی مجلس نقش مهمی را در شناساندن عوامل این جریان به مردم ایفا کنند؛ اگر عناصر انحرافی به افکار عمومی معرفی شوند، دیگر نیازی به نگرانی درباره خطر فعالیت انتخاباتی آن‌ها نیست.
این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، هزینه‌های گزاف انتخاباتی، اتصال به کانون‌های قدرت و ثروت و سوءاستفاده از بیت المال را نشانه‌های بارز جریان انحرافی اعلام و تصریح کرد: ‌ اگر این جریان موفق نشود به اهدافش در انتخابات مجلس جامه عمل بپوشاند، قصد دارد تا فضای جامعه را همچون ایام فتنه ۸۸ به آشوب بکشاند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس بر مرزبندی روشن میان جریان اصولگرا و جریان انحرافی تأکید کرد و یادآور شد: جریان انحرافی برای وارد کردن نیرو‌هایش به مجلس نهم به هر شیوه‌ای دست می‌زند که یکی از آن‌ها مانورهای تبلیغاتی- تخریبی علیه نامزدهای ارزشی و اصولگرا است.

 

حرکت حول محوریت روحانیت، سد راه ورود جریان انحرافی به مجلس آینده

حسن ملک محمدی دیگر عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با تاکید بر نقش پر رنگ روحانیت در روشنگری مردم در آستانه انتخابات می گوید: روحانیون متعهد باید با الهام از رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در جهت روشنگری اذهان عمومی و تنویر افکار جامعه به بیان فتنه­ها و توطئه­های دشمنان پرداخته و به بصیرت افزایی و بالا بردن بینش سیاسی مردم در انتخابات آینده مجلس کمک کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیلات سازمان یافته باید با محوریت روحانیت و همدلی و همراهی مومنان و نیروهای مخلص انقلاب در جهت روشنگری وارد عمل شوند، می‌افزاید: باید با شیوه های مختلف که بهترین آن تبلیغ چهره به چهره است در جهت بالا بردن بینش سیاسی جامعه اقدام کرد در غیر این صورت منحرفان با هزینه های زیاد، رعایت نکردن اخلاق انتخاباتی، رعایت نکردن تقوا فضا را غبار آلود کرده و در این زمینه از هیچ گونه هزینه کرد و بیان حرفی فروگذار نخواهند کرد.

 

 روحانیون، بصیرت مردم در تشخیص‌ نامزدهای جریان انحرافی را بالا ببرند

موسی غضنفر آبادی عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نیز با بیان اینکه جریان انحرافی با شعار دفاع از اسلام، ولایت فقیه، امام و رهبری وارد عرصه انتخابات خواهد شد، گفت: در چنین شرایطی شناخت افراد وابسته به این جریان سخت‌تر بوده و می‌طلبد روحانیت و متخصصان امر در این زمینه روشنگری لازم را داشته باشند و در بالا بردن بصیرت مردم در تشخیص نامزدهای جریان انحرافی کمک کنند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آگاهی مردم، شناخت نیروهای وابسته به جریان انحرافی را راحت‌تر خواهد کرد، به خانه ملت گفت: شاخصه‌های متعددی برای جریان انحرافی مطرح است که از جمله آن می‌توان به صرف هزینه‌های کلان در بخش‌های مختلف از جمله تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد.

وی هدف جریان انحرافی را ایجاد انحراف در مسیر نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و اعلام کرد: جریان انحرافی برای آنکه به هدف خود دست پیدا کند نیازمند داشتن نیرو در بخش‌های مختلف است که یکی از این بخش ها مجلس بوده که به دلیل حساس بودن بسیار مورد توجه جریان انحرافی است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، در توضیح خصوصیات جریان انحرافی، گفت: ‌هر جریانی که خارج از تعاریف نظام و انقلاب بخواهد انقلاب، نظام و مذهب را با تعابیر جدیدی به جامعه معرفی کند در زمره جریان انحرافی محسوب می‌شود، این جریان ممکن مانند جریان سکولار جدایی دین از سیاست را مطرح و یا تعریف جدیدی از دین و ارزش‌های دینی عرضه کند و یا ممکن نسبت به ولایت فقیه و امام زمان (عج) بدون اظهارنظر کارشناسان موضع‌گیری جدیدی داشته باشد همه این گروه ها باید به زمره جریان انحرافی شناخته شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه جریان انحرافی با شعارهایی همچون اسلام، ولایت فقیه، امام و رهبری وارد می‎شود، تصریح می‌کند: ائمه جمعه و به ویژه روحانیت با روشنگری می‌توانند آگاهی لازم را به مردم داده تا از ورود افراد وابسته به جریان انحرافی به مجلس جلوگیری شود.

 

روحانیون با روشنگری مچ فرصت‌طلبان و مدعیان دروغین را باز کنند

علیرضا سلیمی عضو دیگر فراکسیون روحانیون مجلس نیز روشنگری، شفاف سازی فضا،‌ باز کردن مچ فرصت طلبان و مدعیانی که بر خلاف ادعای خود دارای بنیاد اصیلی نیستند را از وظیفه اصلی علما، روحانیون و نخبگان می‌داند و می‌گوید: جریان انحرافی، فتنه‌گران و برخی گروه های دیگر در تلاش برای ورود به مجلس هستند، این گروه‌ها بر این تصورند که سلطه بر مجلس به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذار ترین رکن مردم سالاری دینی به آن‌ها امکان و توان در اختیار گرفتن بخش‌های مختلف قدرت را خواهد داد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، حرکت جریان انحرافی برای ورود به مجلس را اقدامی متراکم و چند لایه خواند و ادامه داد: اقدامات این گروه­ها به شکلی است که علی رغم همه تلاشی که برای ورود به مجلس انجام می دهند اما در ظاهر به گونه ای رفتار می کنند که گویی ورودی به این حوزه ندارند، در واقع با این اقدام خود سعی دارند ارگان های نظارتی را از حضور خود غافل کنند.

وی هزینه­های سرسام آور و تبلیغات رنگین برای متمایل کردن ذهن مردم به سمت خود را از دیگر شاخصه‌های افراد وابسته به این جریان‌ها اعلام کرد و یادآور شد: ایجاد درگیری قومی و قبیله ای در بعضی از نقاط کشور از دیگر اقداماتی است که از سوی جریان انحرافی و فتنه پیگیری می شود، آن ها از این طریق به دنبال خام کردن دستگاه های مختلف و مصادره و تصاحب رای ملیت و قومیت­ها هستند.

سلیمی،‌ با بیان اینکه علما، روحانیون، اساتید دانشگاه و نخبگان در این زمینه رسالت سنگینی را برعهده دارند ،تصریح کرد: علما وظیفه دارند با تبیین فضای کشور، تشریح نقشه‌های دشمنان و برملا کردن پازلی که بر اساس آن مهره‌های وابسته به جریان‌های مختلف برای ورود به مجلس تلاش می‌کنند، از حضور این افراد در خانه ملت جلوگیری کنند.

 

نقش موثر روحانیت در کالبد شکافی جریان انحرافی

محمدعلی رضایی دیگر عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه جریان انحرافی با هدف ایجاد انحراف در مسیر انقلاب و تنظیم کیفیت نظام متناسب با خواسته خود در تلاش برای ورود به مجلس است می گوید: روشنگری،‌ حرکت در مسیر ولایت فقیه و توجه ویژه به ارزش‌های اسلامی از وظایف اصلی روحانیت و سیاسیون مطلع در بازکردن زوایای مختلف جریان های انحرافی برای مردم است

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تلاش های مادی این جریان برای حضور افراد مورد نظر خود در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: جریان انحرافی در صدد است شاکله انقلاب را  که یادگاری از امام راحل بوده و امروز تحت رهبری مقام معظم رهبری است برای تامین منافع خود منحرف کند، افراد وابسته به جریان انحراف نه تنها از حرکت در مسیر ولایت فقیه فاصله گرفته  بلکه با سوء‌استفاده از اعتقادات مذهبی مردم در تلاشند تا زمینه را برای دستیابی به اهداف خود  تسهیل کنند.

رضایی تخطئه و تحقیر ارزش‌های موجود در جامعه را از دیگر اقدامات جریان انحرافی خواند و گفت: تضعیف موقعیت مراجع و حوزه های علمیه با توجه به جایگاه ارزشمند و قابل اعتماد آن در نزد مردم، از دیگر موضوعاتی است که از سوی جریان انحرافی پیگیری می شود.     

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه همگی موظف به روشنگری برای مشخص شدن ابعاد مختلف فعالیت جریان انحرافی هستیم، تاکید کرد: در این زمینه روحانیت و سیاسیونی که موضوع را به خوبی درک کرده اند می تواند نقش موثری در آگاه سازی و باز کردن زوایای مختلف جریان انحرافی داشته باشند.

 

جریان انحرافی با هوشیاری مردم در انتخابات آینده از بین می‌رود

سیدجلال یحیی‌زاده عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نهادهای اطلاعاتی و منابع مطلع از مدت‌ها پیش بر حضور جریان انحرافی با لباس متفاوت و فریب‌دهنده در انتخابات نهمین دوره مجلس هشدار داده اند، می گوید: جریان انحرافی قرار نیست در انتخابات مجلس نهم با چراغ روشن حرکت کند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی می افزاید: جریان انحرافی هرگز بنا نیست خود را آنگونه که هست معرفی کند؛ بلکه بناست با شعارهای خوبی که مردم می‌پسندند و با شعارهای دینی و ارزشی و حتی چه بسا با انتقاد از جریان انحرافی وارد عرصه شود و وقتی به مجلس راه یافت آن نیت و هدفی که دنبال می‌کرد را استارت بزند.

به عقیده یحیی‌زاده جریان انحرافی در انتخابات آتی مجلس از بین خواهد رفت زیرا وی بر این باور است که مردم ما سیاسی بوده و مسائل را خوب رصد می‌کنند ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب نیز در مواقع حساس همواره هشدار‌های لازم را می‌دهند.

 

فراکسیون روحانیون در خط مقدم مبارزه با فعالیت‌های انتخاباتی گروه‌های زر و زور

حسن نوروزی عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه این فراکسیون در خط مقدم مبارزه با فعالیت‌های انتخاباتی افراد وابسته به گروه‌های زر و زور است ،گفت: برای جلوگیری از ورود افراد وابسته به رانت قدرت و ثروت، مردم با دقت نامزدهایی را انتخاب کنند که همواره در خدمت رهبری و نظام بوده اند.

این نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی،‌ با اعلام آغاز فعالیت گروه­های وابسته به قدرت و ثروت در شهرستانها و شهرستان های استان تهران، گفت: فعالیت این افراد به اندازه ای گسترده است که عده ای تصور می کنند انتخابات به پایان رسیده و عده ای نیز تصور می­کنند که فعالیت های ستاد انتخاباتی آغاز شده و آن ها هم باید ستاد بزنند این در حالی است که هنوز ۲ ماه تا زمان ثبت نام باقی مانده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، با بیان این که این گروه ها در هر دوره ای به مجموعه ای خاص اتصال پیدا می کنند ،گفت: آنها زمانی به جریان اصلاح طلب گره خوردند،‌ در مقطعی وابسته به جریان فتنه شده و الان هم در قالب جریان انحرافی بروز و ظهور پیدا کرده اند.

عضوفراکسیون روحانیون مجلس، با تاکید بر این که مجلس باید مجلسی متشکل از افراد متدین،‌ حزب الهی ، مقلد و رهرو راه ولایت فقیه و در خدمت نظام باشد، تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود افراد وابسته به رانت قدرت و ثروت، مردم با دقت نامزدهایی به مجلس بفرستند که در طول دوران فعالیت خود در مجلس از هرگونه مسائل مالی،‌ اخلاقی و سیاسی مبری بوده و هرگز در گرداب باند بازان سیاسی نیفتاده اند بلکه همواره در خدمت رهبری و نظام بوده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet