روز مجلس
1390/12/05 12:03:00
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در همایش جامعه ورزش استان قم:

برخی سوار بر اسب فتنه در آغوش انحراف آرمیده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان مجلس، بی‌هنری را با بی‌عرضگی ممزوج کرده‌اند و سوار بر اسب فتنه شده و در بستر آغوش انحراف آرمیده‌اند، مجلس جای کار کردن است، جای حرف زدن به این شکل نیست.
برخی سوار بر اسب فتنه در آغوش انحراف آرمیده‌اند رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان مجلس، بی‌هنری را با بی‌عرضگی ممزوج کرده‌اند و سوار بر اسب فتنه شده و در بستر آغوش انحراف آرمیده‌اند، مجلس جای کار کردن است، جای حرف زدن به این شکل نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/10334.jpg برخی,سوار,بر,اسب,فتنه,در,آغوش,انحراف,آرمیده‌اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در همایش جامعه ورزش استان قم که شب گذشته (پنج شنبه 4 اسفند ماه ) در مسجد المهدی برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم که این روحیه پرنشاط برای پیشبرد اهداف انقلاب همواره حفظ شود.

 

نگاه ملت های منطقه به رفتار و کردار ملت ایران

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی بیش از روزها و سال های قبل نیازمند مجاهدت، پشتکار و فداکاری است، تصریح کرد: 33 سال پیش انقلاب با تلاش جوانان و با پیروی از روحانیت و امام راحل به پیروزی رسید و امروز انقلاب ایران به ظرفیت بزرگی برای دنیا تبدیل شده است و مسئولیت بزرگی ملت ایران در جهان دارند و بسیاری از ملت های منطقه نگاهشان به رفتار و کردار ملت ایران است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز بیشتر از گذشته چشم مسلمانان دنیا به سمت ایران دوخته شده است، اضافه کرد: امروز آنها می خواهند ببیند این الگویی که در برابر ابرقدرتها ایستادگی کرد چگونه توانست اراده ملت را در برابر این فشارها مستحکم نگاه دارد.

 

باید برای پیشرفت کشور مجاهدت کرد

وی با تاکید بر اینکه جوانان و ورزشکاران باید بدانند که امروز مسئولیت بزرگی بر دوش دارند، افزود: نباید وقت را تلف کرد، باید برای پیشرفت کشور مجاهدت کرد؛ اگر یک زمان برای دفاع مقدس مجاهدت می کردیم امروز برای سر افرازی ملت ایران و برای اینکه پیشرفت در همه صحنه ها برای ملت رقم بخورد باید از خود گذشت. چرا که این مهم هم برای ملت ایران سرافرازی را به دنبال دارد و هم در منقطه تحرک ایجاد می کند.

 

تحریم های امروز، نتیجه پیشرفت های کشور و امیدواری ملت های منطقه به ایران است

دکتر لاریجانی با اشاره به حضور خود در مجمع بین المجالس کشورهای اسلامی در اندوزی افزود: امروز که بسیاری از جوجه دیکتاتورهای آمریکایی از بین رفتند و شرایط به کلی عوض شده است، چند تن از مسئولین کشورهای اسلامی می گفتند شما 33 سال پیش این حرکت را آغاز کردید و برخی از این کشورهای عربی دیر متوجه شدند و شما پیشرو بوده اید، این سخن ارزشمندی برای ملت ایران است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر فشارهای امروز به ایران به دلیل این است که جلوی امیدواری ملت های منطقه به ایران پیدا کرده اند را بگیرند، تصریح کرد: بنابر این از این جهت ما مسئولیت مضاعفی داریم و ملت باید این شرایط را به خوبی درک کند.

 

برخی اختلاف ها حاشیه است / از مسائل اصلی غفلت نکنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید وحدت را حفظ کنیم، گفت: این اختلافات که گاهی شاهد آن هستیم برای ایران مضر است؛ البته بسیاری از این مسائل اختلاف سلیقه بوده و مبنای فکری ندارد و گاهی بعضی از این اختلافات انقدر حاشیه ای است که ارزش طرح ندارد.

وی با اشاره به اینکه باید بین صفوف ملت وحدت وجود داشته باشد، افزود: نباید از مسائل اصلی غفلت کرده و به مسائل حاشیه ای بپردازیم و در زمینه هایی که می تواند توانمندی ما را افزایش دهد باید وقت بیشتری بگذاریم.

 

ایستادگی جوانان ایران برای امریکایی ها گران تمام شده است

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه ایران با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز و همچنین وجود نیروی انسانی یک قدرت است، اظهار داشت: برای آنها نگران کننده است که ایران 33 سال روی استقلال سیاسی ایستادگی کرد.

وی اضافه کرد: امروز یک بخشدار شهر دور افتاده ایران با جرات نسبت به آمریکایی ها اظهار نظر می کند ولی برخی ملوک و امرای منطقه جرات ندارند که نسبت به وزیر خارجه آمریکا اظهار نظر کنند.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: جوانان امروز پای منافع کشور خودشان ایستادگی می کنند و این مسئله برای آمریکایی ها گران است و آنها نگران هستند که با این ظرفیت نیروی انسانی ایران به یک جهش اقتصادی دست یابد.

 

عزت ما در این است که از مظلومین دفاع کنیم

وی بیان داشت: آنها نگران دفاع از ملت فلسطین هستند، البته برخی که حرف های پوچی که درباره فلسطین و حزب الله زده شد از روی ناآگاهی است و عزت ما در این است که از مظلومین دفاع کنیم.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه برخی کشورهای منطقه با استفاده از کاخ های خود و نفت برای اداره دنیای اسلام تئوری می دهند، افزود: آنها ممکن است که هواپیما داشته به این کشور و آن کشور سفر کنند ولی در صحنه بین المللی تاثیرگذاری داشته باشند.

وی اضافه کرد: اخیرا یکی از کشورهای منطقه که برای دموکراسی سوریه دلسوزی می کند در کشور خود مجلس ندارد و نمایندگان آن از سوی شاه نصب می شوند و البته چنین مجلسی اگر نباشد بهتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش و دست و پا زدن این حکومت ها بی فایده است، گفت: در این شرایط باید روی مسائلی که غربی ها از آن نگران هستند پافشاری کنیم.

وی با اشاره به موضع گیری گذشته اوباما و اینکه نباید گول لطافت هر از گاهی غربی ها را بخوریم ، اظهار داشت: رهبر انقلاب گفتند زیر دستان مخملی پنجه های فولادی است و رفتاری که اوباما نسبت به ملت ایران کرد تلخ تر از روسای جمهور گذشته بود.

 

ایران ملتی نیست که با اخم آمریکایی ها جا بزند

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه باید روی مواضع که رهبر انقلاب در حوزه مسائل مختلف تبیین می کنند ایستادگی کنیم، بیان داشت: البته اوباما با ملت سختی طرف است، ایران ملتی نیست که با اخم آمریکایی ها جا بزند، ما در برابر سختی های سنگین تری ایستادگی کردیم.

وی اضهار داشت: یکی از مسائلی که غربی ها دنبال می کنند ایجاد یاس در کشور است و آنها به مناسبت انتخابات مجلس حرف های مایوس کننده را پمپاژ کرده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نمی گوییم که در کشور اشکال نیست بله که باید اشکالات رفع شود، افزود: نکته مهم این است که مسئولین کشور برای این مشکلات تلاش و کوشش دارند.

 

ورزش باید از حاشیه به متن زندگی مردم بیاید/ از حضور سیاسیون در عرصه ورزش متاسفم

وی با اشاره به اینکه مسئله ورزش از ابعاد کمال آور برای زندگی انسان به شمار می رود، گفت: ورزش یک امر حاشیه ای نیست و بزرگان دین ما نیز نسبت به مسئله ورزش توجه دارند.

نماینده مردم قم در خانه ملت با اشاره به اینکه در کنار روزش همگانی، ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز برای ما ارزش زیادی دارد، گفت: در مجلس برای ورزش همگانی و قهرمانی بودجه خاص گذاشته شده است و درصدی از کل بودجه دستگاه های کشور نیز باید صرف ورزش شود.

وی تاکید کرد: ورزش باید از حالت حاشیه نشینی خارج شده و به متن زندگی مردم بیاید و باید بخشی از حیات اجتماعی ما را ورزش در اختیار بگیرد تا نشاط و شادابی در زندگی فرا گیر شود.

دکتر لاریجانی انتقال تیم صبا به قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این انتقال با این هدف بود که جوانان قمی در این بخش فعال شوند و مسئولین ورزش قم باید این تیم را به بستری برای ظهور و بروز استعدادهای جوانان قم تبدیل کنند.

وی به تعطیلی ورزشگاه شهید حیدریان اشاره کرد و افزود: تعطیل شدن این ورزشگاه نادرست بود که الحمدلله با عنایت رهبری و پیگیری های صورت گرفته این مشکل حل شده و باید این ظرفیت ها زیاد شده و از امکانات مختلف برای ورزش استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حضور سیاسیون در عرصه ورزش اظهار داشت: از اینکه مسئولین سیاسی به هیئت مدیره باشگاه ها می روند متاسفم، این اقدام هم ژستی تازه است.

 

مجلس جای کارکردن است نه حرف زدن

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی باید نمایندگانی داشته باشد که به مسائل مختلف جامعه وقوف داشته باشند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید در دوران خدمت به دنبال حل مشکلات مردم باشد، در این چهار سال برخی نمایندگان در مورد طرح ها و لایحه ها اظهار نظر نداشته و یا تذکری ندادند، اما در عرصه سیاست صدای آنها بلند بود و برای همه رهنمود می دادند و این وضعیت ناخوشایند است.

 

برخی نمایندگان مجلس بی هنری را با بی عرضگی ممزوج کرده بودند

لاریجانی تاکید کرد: آنها بی هنری را با بی عرضگی ممزوج کرده و سوار بر اسب فتنه شده و در بستر آغوش انحراف آرمیده اند، مجلس جای کارکردن است جای حرف زدن به این شکل نیست.

وی با تاکید بر اینکه در کشور نیازی به حرافی نداریم، بلکه نیازمند کار و تلاش هستیم، گفت: به طور مثال کمیسیون فرهنگی عهده دار مسئولیت ورزش است و باید مسائل این بخش را حل می کردند ولی این اتفاق نیافتاد.

 

حرف های سیاسی برای مردم آب و نان  نمی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر وقت مجلس کمیسیون های تخصصی و فعال داشته باشد کارها خوب پیش می رود و از این حرف های سیاسی برای مردم نان و آب درست نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در مجلس نیازمند انسان های ولایی، متدین، انقلابی و متخصص هستیم که کاردان باشند و درد مردم را بفهمند، خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات کشور لاینحل نیست، مقداری سعه صدر، علم و تخصص می خواهد و کشوری با این همه امکانات نباید در مسائل اقتصادی فراز و نشیب داشته باشد.

 

باید به شعور متخصصین احترام گذاشت / باید به اقتصاد نگاه علمی داشت

لاریجانی با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر و افزایش قیمت سکه تصریح کرد: وقتی مجلس گفت که قانون هدفمندی یارانه ها باید ظرف پنج سال اجرا شود و تزریق پول به جامعه تورم زا است، عده ای این مسئله را انکار می کردند.

وی گفت: اگر به مسائل اقتصادی دیدگاه علمی داشته باشند این مشکلات به وجود نمی آید، ما باید به شعور متخصصین احترام گذاشته و امیدوارم که مجلس آتی با بهره گیری از نیروهای متخصص شجاعت لازم برای حل مشکلات کشور را داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت استقلال سیاسی مجلس تاکید کرد: استقلال سیاسی مجلس به معنای دعوا کردن نیست بلکه به معنای حفظ هویت ملت ایران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet