روز مجلس
1390/12/06 11:15:00
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری:

اکثر پایان‌نامه‌ها در آرشیوها نگهداری می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از فقدان پژوهش لازم در تهیه و آماده‌سازی پایان‌نامه‌ها تصریح کرد: اکثر پایان‌نامه‌ها در کتابخانه‌ها و آرشیوها نگهداری می‌شود و بعید می‌دانم جنبه کاربردی داشته باشد.
اکثر پایان‌نامه‌ها در آرشیوها نگهداری می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از فقدان پژوهش لازم در تهیه و آماده‌سازی پایان‌نامه‌ها تصریح کرد: اکثر پایان‌نامه‌ها در کتابخانه‌ها و آرشیوها نگهداری می‌شود و بعید می‌دانم جنبه کاربردی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/10249.jpg اکثر,پایان‌نامه‌ها,در,آرشیوها,نگهداری,می‌شود Icana

 بهروز جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره حمایت از پایان‌نامه‌ها با موضوعات فرهنگی گفت: متاسفانه پایان‌نامه‌ها عمدتا تشریفاتی و فرمالیته شده و تحقیق و پژوهش خوب و کافی روی آن صورت نمیگیرد؛ به گونه‌ای که اکثر پایان‌نامه‌ها در کتابخانه‌ها و آرشیوها نگهداری می‌شود و بعید می‌دانم جنبه کاربردی داشته باشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی خواستار ساماندهی در وضعیت پایان‌نامه‌ها شد و تصریح کرد: باید نگرشی نو در تهیه و آماده‌سازی پایان‌نامه‌ها انجام شود و با تجدید نظر کلی در روش و شیوه ارائه پایان‌نامه٬ این گونه تولیدات جنبه عملیاتی به خودش بگیرد و در جامعه نیز تاثیرگذاری داشته باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر ضرورت افزایش سرانه پژوهشی در کشور افزود: اگرچه سرانه پژوهشی تخصیص داده می‌شود اما باید بررسی کرد تا چه اندازه توانسته هدف قانونگذار را در این رابطه تامین کند و دارای اثرگذاری لازم بوده است.

وی اضافه کرد: فلسفه پایان‌نامه جنبه کاربردی آن است تا در زمان فارغ‌التحصیلی دانشجو٬ ماحصل تحصیلات وی٬ آموزش‌پذیر بودنش و کاربردهای دانش او مشخص شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: متولیان این عرصه همچون وزارت علوم٬ تحقیقات و فن‌آوری و یا برخی دستگاه‌هایی که موضوعات پایان‌نامه‌ها با آنها در ارتباط است٬ باید در تعامل با یکدیگر قرار گیرند تا بخش تحقیقاتی و نظری موضوعات توسط وزارت علوم انجام شود و بخش عملیاتی و کاربردی آن توسط  دستگاههای دیگر محقق شود./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet