خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/06 12:18:40
سرویس سیاسی
سروری در واکنش به انتشار گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

آژانس طوری رفتار کند که امکان ادامه مذاکرات وجود داشته باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش دوپهلوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را گزارشی منطبق با خواست کشورهای غربی و آمریکا دانست و گفت: آژانس طوری رفتار کند که امکان ادامه مذاکرات آتی وجود داشته باشد.
آژانس طوری رفتار کند که امکان ادامه مذاکرات وجود داشته باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش دوپهلوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را گزارشی منطبق با خواست کشورهای غربی و آمریکا دانست و گفت: آژانس طوری رفتار کند که امکان ادامه مذاکرات آتی وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13019.jpg آژانس,طوری,رفتار,کند,که,امکان,ادامه,مذاکرات,وجود,داشته,باشد Icana

 پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این گزارش را از این جهت که بر پیشرفت‌های هسته‌ای ایران صحه گذاشته و اشاره‌ای به غیرصلح‌آمیز نبودن فعالیت‌های هسته‌ای کشور نداشته است، مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این گزارش به مواردی از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و دستیابی ایران به ساخت نسل‌های جدید سانتریفیوژ اشاره شده است که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران تعامل مثبتی را با بازرسان انرژی اتمی داشته است و کلیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران زیرنظر آژانس صورت می‌گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به برخی شبهات و اتهامات و ادعاهای مطرح شده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این گزارش و مانور تبلیغاتی رسانه‌های غربی بر این شبهات، گفت: این اقدام دوپهلوی آژانس در آستانه نشست شورای حکام قابل پیش‌بینی بود؛ رفتار آژانس نشان می‌دهد این سازمان به‌عنوان ابزار دست نظام سلطه سعی در توجیه سیاسی‌شدن این نهاد کارشناسی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر دوپهلو بودن گزارش آژانس تاکید کرد و گفت: ما این موضوع را پیش‌بینی می‌کردیم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بخواهد به‌عنوان بازیگر نظام سلطه خواست غربی‌ها را در آستانه انتخابات ایران به منظور مدیریت فشار بر ایران و دلسرد کردن مردم و کاهش حضور مردم در انتخابات که امروز در رأس برنامه‌های نظام سلطه قرار دارد، پیاده کند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بیشترین همکاری‌ها را با آژانس داشته و ما برای راستی‌آزمایی هیچ نکته مبهمی باقی نگذاشته‌ایم، تصریح کرد: ایران در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود کاملأ شفاف‌سازی کرده و مطابق ان‌پی‌تی عمل کرده است اما ظاهراً آژانس قبل از اینکه بخواهد این فعالیت‌ها را کاملا بررسی و گزارشی مبتنی بر اطلاعات دقیق ارائه کند، گزارش از پیش‌نوشته‌شده غربی‌ها را منتشر می‌نماید.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه ایران همواره بر ادامه گفت‌وگوها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده تا حقانیت فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود را به افکار عمومی جهان ثابت نماید، گفت: این گزارش‌های آژانس نه تنها تاثیری در روند رو به رشد برنامه‌های هسته‌ای ایران نخواهد داشت، بلکه ممکن است در فضای مذاکرات آتی 1+5 با ایران هم تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام رسمی مقامات ایران مبنی بر آمادگی کشور برای ادامه مذاکرات و گفت‌وگوها با آژانس گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه باب مذاکره را باز گذاشته است اما به نظر می‌رسد باید اقدامات جدی درباره مساعد کردن فضای مذاکره صورت گیرد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اینکه غربی‌ها می‌توانند اقدامات تنش‌آفرین انجام داده و همچنان بر طبل مذاکره بکوبند، قابل قبول نمی‌باشد. غرب و آژانس باید طوری رفتار کنند که امکان دستیابی به یک راه حل مثبت در مذاکرات هسته‌ای ایران فراهم گردد.

روز گذشته گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران منتشر شد . این گزارش در حالی منتشر می شود که نکته جدیدی درباره برنامه هسته ای ایران ارائه نداده است .

دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود با اشاره به تشدید فعالیت‌های غنی سازی اورانیوم در ایران، مدعی شده که این فعالیت‌ها به شدت افزایش یافته است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet