انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/07 10:47:00
سرویس اجتماعی
آجرلو:

ایجاد دانشگاه‌های ویژه زنان یکی از مؤلفه‌های اسلامی شدن مراکز علمی‌است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ایجاد دانشگاه‌های ویژه زنان یکی از مولفه‌های مهم اسلامی شدن دانشگاه‌هاست و موجب ایجاد فضایی سالم برای تحصیل و کاهش اختلاط در این محیط‌ها می‌شود.
ایجاد دانشگاه‌های ویژه زنان یکی از مؤلفه‌های اسلامی شدن مراکز علمی‌است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ایجاد دانشگاه‌های ویژه زنان یکی از مولفه‌های مهم اسلامی شدن دانشگاه‌هاست و موجب ایجاد فضایی سالم برای تحصیل و کاهش اختلاط در این محیط‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8356.jpg ایجاد,دانشگاه‌های,ویژه,زنان,یکی,از,مؤلفه‌های,اسلامی,شدن,مراکز,علمی‌است Icana

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره گسترش دانشگاه‌های تک‌جنسیتی در استان‌های کشور، تصریح کرد: ایجاد محیط‌های دانشگاهی غیر مختلط می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان دانشجو منجر شود.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایجاد دانشگاه‌های تک‌جنسیتی می‌تواند جایگزین مناسبی برای تفکیک جنسیتی باشد چرا که هنوز امکانات کافی برای تفکیک جنسیتی در تمام دانشگاه‌ها وجود ندارد.

آجرلو با بیان اینکه دانشگاه الزهرا(س) نمونه‌ موفقی از دانشگاه‌های تک‌جنسیتی در کشور است، افزود: هم اکنون بازدهی و پیشرفت علمی دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، بسیار بالاست ضمن اینکه آسیب‌های اجتماعی در این دانشگاه پایین بوده و ذهن دانشجویان مشغول تحصیل و فعالیت‌های علمی است.

 

در هر استان یک دانشگاه تک‌جنسیتی ایجاد شود

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: باید تلاش کنیم تا در هر استان یک دانشگاه تک‌جنسیتی ایجاد شود تا دانشجویانی که تمایل دارند، برای ادامه تحصیل این محیط‌ها را انتخاب کنند و در محیطی آرام و بدون تنش به تحصیل بپردازند.

عضو فراکسیون بانوان مجلس بیان داشت: ایجاد چنین فضایی در محیط‌های دانشگاهی موجب دور شدن دانشجویان از فضای علمی و پرداختن به امور حاشیه‌ای می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ایجاد دانشگاه‌های ویژه زنان یکی از مولفه‌های مهم اسلامی شدن دانشگاه‌هاست و موجب ایجاد فضای سالم برای تحصیل و کاهش اختلاط  در این محیط‌ها می‌شود.

 

پیش از این مدیرکل دفتر آموزش های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم گفته بود: 25 استان کشور به لحاظ داشتن مراکز آموزش عالی غیردولتی به مرحله اشباع رسیده‌اند و مجوز راه‌اندازی اینگونه موسسات تنها برای 4 استان صادر می شود.

غلامعلی نادری معتقد است تقاضا برای راه اندازی موسسات آموزش عالی غیردولتی به صورت خاص در استان‌های خراسان جنوبی، کردستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وزارت علوم مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه هنوز برای ایجاد موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی تک جنسیتی در استان های کشور، ظرفیت وجود دارد اظهار داشت: درحال حاضر مجوز راه اندازی هشت موسسه غیرانتفاعی تک جنسیتی در شش استان کشور صادر شده است و درصورت وجود تقاضاهای جدید، پرونده‌های مربوطه در وزارت علوم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نادری بیان کرد: مجوز راه‌اندازی سه موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ویژه خواهران در تهران صادر شده است که ابرار و رفاه به عنوان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تک‌جنسیتی از سال آینده پذیرش دانشجو خواهند داشت.

درحال حاضر تعداد 295 موسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در کشور فعال هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet