هدر اصلی
1390/12/07 09:32:00
سرویس اجتماعی
علیرضا سلیمی:

مجلس با طرح دانشگاه‌ تک‌جنسیتی مخالفت ندارد

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر علوم معتقد بود که در بحث دانشگاه‌های تک جنسیتی فضای رسانه‌ای ایجاد شده البته مجلس با طرح دانشگاه تک‌جنسیتی مخالفتی ندارد اما آن چیزی که گاها در این خصوص مطرح می‌شود، درست نیست.
مجلس با طرح دانشگاه‌ تک‌جنسیتی مخالفت ندارد دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر علوم معتقد بود که در بحث دانشگاه‌های تک جنسیتی فضای رسانه‌ای ایجاد شده البته مجلس با طرح دانشگاه تک‌جنسیتی مخالفتی ندارد اما آن چیزی که گاها در این خصوص مطرح می‌شود، درست نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/8375.jpg مجلس,با,طرح,دانشگاه‌,تک‌جنسیتی,مخالفت,ندارد Icana

علی‌رضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور، تصریح کرد: گسترش تعداد دانشگاه‌های تک جنسیتی در تمام استان‌ها حق انتخاب بیشتری را به افراد برای ادامه تحصیل می‌دهد، برخی از جوانان تمایل زیادی دارند تا تحصیل خود را در دانشگاه‌های تک جنسیتی ادامه دهند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ وزیر علوم معتقد بود که در بحث دانشگاه‌های تک جنسیتی فضای رسانه‌ای ایجاد شده  البته مجلس با طرح دانشگاه تک‌جنسیتی مخالفتی ندارد اما آن چیزی که گاها در این خصوص مطرح می‌شود، درست نیست.

وی افزود: همانطور که وزیر علوم تاکید داشته است باید گفت با اجرای این طرح  قرار نیست در دانشگاه‌ها دیوار کشیده شود بلکه وزارت علوم سعی دارد فضایی در دانشگاه‌ها ایجاد کند که آرامش برپا باشد و به دغدغه‌های دانشجویان پاسخ داده شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: در خصوص طرح دانشگاه‌های تک‌جنسیتی و طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها استفتائاتی از مراجع تقلید دریافت شده است که گویای این مسئله بود این طرح حرکت خوب و مطلوبی است.

مدیرکل دفتر آموزش های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم گفت: 25 استان کشور به لحاظ داشتن مراکز آموزش عالی غیردولتی به مرحله اشباع رسیده‌اند و مجوز راه‌اندازی اینگونه موسسات تنها برای 4 استان صادر می شود.

غلامعلی نادری گفت: تقاضا برای راه اندازی موسسات آموزش عالی غیردولتی به صورت خاص در استان‌های خراسان جنوبی، کردستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وزارت علوم مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه هنوز برای ایجاد موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی تک جنسیتی در استان های کشور، ظرفیت وجود دارد اظهار داشت: درحال حاضر مجوز راه اندازی هشت موسسه غیرانتفاعی تک جنسیتی در شش استان کشور صادر شده است و درصورت وجود تقاضاهای جدید، پرونده‌های مربوطه در وزارت علوم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نادری بیان کرد: مجوز راه‌اندازی سه موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ویژه خواهران در تهران صادر شده است که ابرار و رفاه به عنوان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تک‌جنسیتی از سال آینده پذیرش دانشجو خواهند داشت.

مدیرکل دفتر آموزش های آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم یادآور شد: دیگر مجوزهای صادر شده برای فعالیت دانشگاه های غیرانتفاعی تک جنسیتی مربوط به شهرهای مشهد، قم، شیراز، ارومیه، البرز و تبریز است.

درحال حاضر تعداد 295 موسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در کشور فعال هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet