هدر اصلی
1390/12/06 13:17:20
سرویس بین الملل
مهدی‌زاده با بی‌تاثیر خواندن تلاش‌های خارجی برای ضربه به سوریه؛ تاکید کرد؛

ناامیدی غرب و متحدانش در منطقه از تضعیف درونی سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس نشست اخیر قطر، عربستان و آمریکا با عنوان نشست دوستان سوریه را نشست دشمنان ملت سوریه خواند و گفت: آمریکا و متحدانش پی از اینکه از تلاش‌های داخلی خود در سوریه برای ضربه زدن به حکومت این کشور ناامید شدند این بار با برگزاری نشست‌های خارجی سعی در اجرایی کردن نیات استعماری خود دارند.
ناامیدی غرب و متحدانش در منطقه از تضعیف درونی سوریه عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس نشست اخیر قطر، عربستان و آمریکا با عنوان نشست دوستان سوریه را نشست دشمنان ملت سوریه خواند و گفت: آمریکا و متحدانش پی از اینکه از تلاش‌های داخلی خود در سوریه برای ضربه زدن به حکومت این کشور ناامید شدند این بار با برگزاری نشست‌های خارجی سعی در اجرایی کردن نیات استعماری خود دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/2394.jpg ناامیدی,غرب,و,متحدانش,در,منطقه,از,تضعیف,درونی,سوریه Icana

مهدی مهدی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه آمریکا و متحدانش در منطقه از تضعیف درونی سوریه ناامید شده‌اند، گفت: غرب و شیوخ عرب اگرچه تلاش‌های گسترده‌ای برای متلاشی کردن حکومت سوریه از داخل را در دستور کار قرار دادند اما در نهایت پس از مواجه با شکست این بار تلاش‌های خارجی را برای ضربه زدن به سوریه آغاز کرده‌اند.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی، سوریه را نخستین کشور در مقابل سیاست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه خواند و افزود: در شرایطی که سوریه در مقابل سیاست‌های استعماری رژیم صهیونستی و آمریکا ایستاده، بقیه اعراب همچون بید در برابر رژیم صهیونیستی به لرزه در آمده و توان هیچ حرکتی ندارند.

وی تمام تلاش‌‌ها برای ضربه زدن به سوریه را با هدف نجات رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد: آمریکا و متحدانش با به کارگیری انواع و اقسام ترفندها اعم از ارسال تجهیزات، فرستادن تروریست‌ها و صرف هزینه‌های هنگفت برای حمایت مخالفان سوری اگرچه سعی کردند حکومت سوریه را از داخل متلاشی کنند اما مردم سوریه آن‌ها را دستیابی به نیت خود ناکام گذاشتند.

مهدی زاده ادامه داد: آمریکا و حکام شیخ نشین عرب پس از ناکامی و رؤیت دفاع  سفت و سخت ملت سوریه ازحکومت بشار اسد این‌بار با برگزاری جلسات خارجی در تلاشند تا سد مبارزه با صهیونیسم را در هم بشکنند.

وی شرایط عربستان را قرار گرفتن در محفظه ای شیشه‌ای خواند و گفت: حکام عربستان که خط مقدم تحمیل سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شده‌اند باید بدانند که در محفظه ای شیشه ای گرفتار شده‌اند و پرتاب کردن هر سنگی به سوی دیگران در اولین گام خودشان را متضرر خواهد کرد.

نماینده مردم گناباد در مجلس هشتم، با یادآوری تجربه شکست آمریکا در عراق و افغانستان، گفت: مقامات آمریکا باید توجه داشته باشند که امروز کشورها در اختیار ملت‌ها است نه حکام دست نشانده، بنابراین همان طور که  ناچار به ترک خاک عراق و واگذاری حکومت به مردم عراق شدند در سوریه هم همین رویه را شاهد خواهند بود.

 

در صورت سقوط بشار اسد، حکومت بعدی ضد صهیونیستی تر از حکومت فعلی خواهد بود

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بی‌نتیجه خواندن اقدام آمریکا برای ضربه زدن به حکومت بشار اسد، گفت: حتی اگر آمریکا و متحدانش موفق شده با زور و اقدامات تروریستی حکومت سوریه را متلاشی کنند باید بدانند که حکومت بعدی سوریه ضد صهیونیستی تر و ضد آمریکایی تر از حکومت فعلی سوریه خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، حکومت سوریه را حکومتی مردمی خواند و ادامه داد: مردم سوریه ارتباطی تنگاتنگ و صمیمی با حکومت این کشور داشته و اصلاحات در قانون اساسی این کشور به مردمی تر شدن حکومت بشار اسد کمک خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی نشست اخیر قطر، عربستان و آمریکا به عنوان دوستان سوریه را نشست دشمنان ملت سوریه خواند و یادآور شد: کارگردان چنین نشست ها و اقداماتی رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند که درصدند تا سوریه به عنوان پایگاه مقاومت فلسطین و حزب‌الله لبنان را در هم بشکنند.

نشست کشورهای "دوستان سوریه" با حضور آمریکا، قطر و عربستان و چند کشور دیگر در حالی روز گذشته در تونس برگزار شدکه خبرها حکایت از تلاش کشورهای غربی و عربی برای باز کردن مسیر مداخله نظامی در سوریه با برگزاری چنین نشست‌هایی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet