روز مجلس
1390/12/06 18:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تولید با تزریق یارانه صنعت افزایش می یابد

اگر یارانه صنعت داده می شد،تولید افزایش می یافت و دو اتفاق با این پرداختها صورت می گرفت اول اینکه تورم کاهش می یافت،دوم اینکه اشتغال کامل می شد.
تولید با تزریق یارانه صنعت افزایش می یابد اگر یارانه صنعت داده می شد،تولید افزایش می یافت و دو اتفاق با این پرداختها صورت می گرفت اول اینکه تورم کاهش می یافت،دوم اینکه اشتغال کامل می شد. https://cdn.icana.ir/d/019/13532.jpg تولید,با,تزریق,یارانه,صنعت,افزایش,می,یابد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛حسین گروسی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوزگفت:اعتقاد داشتیم که ستون و محور اصلی هدفمندی یارانه این بود که از تولید و صنعت حمایت ویژه و کافی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم  به لایحه درصد اختصاص یافته برای بخش صنعت از سوی دولت  اشاره کرد و افزود: لایحه ای که دولت داده بود 15 درصد از درآمد های هدفمندی یارانه ها باید به بخش تولید اختصاص می یافت ، ما لایحه دولت را در کمیسیون صنایع و معادن به 30 درصد افزایش دادیم ، زیرا  اعتقاد داشتیم باید حداقل 30 درصد به بخش صنعت  تزریق شود ، تا تولید  افزایش یابد.

وی به عدم پرداخت یارانه بخش تولید از سوی دولت اشاره کرد و گفت: متاسفانه دولت به قانون مصوب تمکین نکرد ؛ اگر یارانه صنعت داده می شد ، تولید افزایش می یافت و دو اتفاق با این پرداختها صورت می گیرفت اول اینکه تورم کاهش می یافت دوم اینکه اشتغال کامل می شد.

نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتقای تولید و تقویت بخش صنعت و کشاورزی تورم را کاهش می‌دهد، افزود: قرار نبود پس از هدفمندی یارانه‌ها تورم شدید در جامعه حاکم شود، اما اتفاقی که در حال حاضر افتاده این است که علاوه بر تورم شدید و افزایش قیمت‌ها، قیمت دلار و سکه نیز دستخوش نوسانات شدید شده است.

وی افزود:در بخش تولید رغبت لازم برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد و به همین دلیل پول مردم جذب بخش‌هایی مانند بازار دلار، سکه و طلا می‌شود.

گروسی با بیان اینکه پس از هدفمندی یارانه‌ها، توجیه سرمایه‌گذاری در اقتصاد صنعتی از بین رفته است، تصریح کرد: اگر توجیه لازم برای سرمایه‌گذاری در اقتصاد صنعتی وجود داشته باشد، مردم با رغبت زیادی پول خود را در این بخش تزریق می‌کنند ، اما متاسفانه چنین شرایطی پس از هدفمندی یارانه‌ها به وجود نیامده است  و امیدواریم دولت در فاز دوم هدفمندی یارانه ها قانون را رعایت کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها باید در راستای ایجاد شغل در جامعه قرار بگیرد، گفت: قرار بود این قانون باید در راستای تبدیل منابع طبیعی به ثروت و ایجاد ارزش افزوده در جهت اشتغال، رفاه و رضایتمندی مردم قرار بگیرد اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet