روز مجلس
1390/12/06 13:56:10
سرویس اجتماعی
میرخلیلی با تاکید بر توسعه بخش خصوصی در صنعت شیلات:

مردان دریا وضعیت معیشتی مناسبی ندارند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وضعیت معیشتی صیادان مناسب نیست، گفت: بخش خصوصی محور اصلی توسعه در بخش‌های مختلف به شمار آید و از این رو اگر دولت بسترهای سرمایه گذاری روی صنعت شیلات کشور را مهیا کند می‌توانیم شاهد توسعه این صنعت به نحو چشمگیری در کشور باشیم.
مردان دریا وضعیت معیشتی مناسبی ندارند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وضعیت معیشتی صیادان مناسب نیست، گفت: بخش خصوصی محور اصلی توسعه در بخش‌های مختلف به شمار آید و از این رو اگر دولت بسترهای سرمایه گذاری روی صنعت شیلات کشور را مهیا کند می‌توانیم شاهد توسعه این صنعت به نحو چشمگیری در کشور باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/1352.jpg مردان,دریا,وضعیت,معیشتی,مناسبی,ندارند Icana

سیدعلی میرخلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، افزود: خوشبختانه در چند وقت اخیر شاهد تحولات کارآمدی درعرصه صنعت شیلات درکشور بوده‌ایم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تا بتوانیم سرو سامانی به وضعیت معیشتی صیادانامان در کشوربدهیم.


نماینده مردم جاسک، رودان، میناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سکونت در کنار دریا علاوه براینکه برای ساکنین مزیت‌هایی دارد؛ برای دولت‌ها نیز از نظر راهبردی با اهمیت بوده است، زیرا مجاورت با دریا بهترین منافع اقتصادی را در ساده‌ترین شکل برای دولت‌ها رقم می‌زند و به همین علت، دولت باید با یک برنامه‌ریزی کار آمد و اصولی، بسترهای اشتغال را در شهرهای ساحلی مهیا کند.


وی ادامه داد: عده بسیار زیادی از مردم استان هرمزگان به صید ماهی و انواع آبزیان دریایی در قالب شغل پرزحمت و جذاب صیادی مشغول بوده و روزی حلال خود را از نعمت خدادی دریا بدست می‌آورند، پس شایسته است دولت نگاه ویژه‌ای به این افراد داشته باشد و به مسایلی همچون بیمه که حداقل‌های زندگی آن‌ها را شکل می‌دهد، توجه ویژه داشته باشد.

میرخلیلی با بیان این که دولت باید تدبیری بیاندیشد که ساکنان استان‌های بندری مانند هرمزگان از راه دریا گذران زندگی کنند، تصریح کرد: دولت با این کار،امنیت اقتصادی شهروندان را به نحو مطلوبی  تامین می‌کند و با ایجاد اشتغال، گامی در جهت توسعه بر می‌دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآورشد:عدم حمایت مناسب و مطلوب دولت از صیادان یکی از گلایه‌های عمده این قشر زحمت‌کش، فعال و پویای جامعه است و از این رو دولت باید با یک برنامه‌ریزی راهبردی بسیاری از مشکلات صیادان را برطرف کند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet