هدر اصلی
1390/12/06 14:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اقلیت مجلس:

عملکرد برگزارکنندگان انتخابات در حضور پرشور مردم موثر است

عضو فراکسیون اقلیت مجلس،با اشاره به حضور کاندیداهای طیف های مختلف سیاسی گفت:انتخابات رقابتی می‌تواند زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کند.
عملکرد برگزارکنندگان انتخابات در حضور پرشور مردم موثر است عضو فراکسیون اقلیت مجلس،با اشاره به حضور کاندیداهای طیف های مختلف سیاسی گفت:انتخابات رقابتی می‌تواند زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/10495.jpg عملکرد,برگزارکنندگان,انتخابات,در,حضور,پرشور,مردم,موثر,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛داریوش قنبری نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در خانه ملت با بیان اینکه عملکرد برگزارکنندگان انتخابات نیز برای حضور پرشور مردم در انتخابات موثر خواهد بود،به باشگاه خبرنگاران گفت:برگزار کنندگان انتخابات باید به گونه‌ای عمل کنند که اعتماد مردم را بیش از پیش جلب و آنان را به حضور هرچه بیشتر در انتخابات تشویق و ترغیب  کنند.
وی در ادامه اظهار داشت:اگر مردم احساس کنند دیدگاه و تفکرشان بدون نماینده است قطعا دلسرد شده و میزان حضور و مشارکتشان کاهش پیدا می‌کند اما اگر مردم این طور احساس کنند که برای همه دیدگاه‌ها و اندیشه‌ها کاندیدا وجود دارد آن زمان ترغیب می شوند که حضور گسترده‌تری داشته باشد.

قنبری افزود:زمانی که یک رقابت جدی بین دیدگاه‌های سیاسی و کاندیداها وجود داشته باشد،انتخابات رقابتی است و می‌تواند زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کند.

* احتمال ائتلاف طیف منتقد دولت و اصلاح‌طلبان در مجلس نهم وجود داد

سخنگوی فراکسیون خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش‌بینی آرایش سیاسی مجلس نهم گفت:‌ در حال حاضر نمی‌توان به صورت قطعی راجع به ترکیب مجلس آینده صحبت کرد ولی با توجه به اینکه تعداد کاندیداهای اصلاح‌طلب درعرصه انتخابات کم است،به نظر بنده مجلس آینده با اکثریتی از اصولگرایان شکل خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه پیش‌بینی از ترکیب مجلس نهم به این بستگی دارد که اصولگرایان از چه نوعی باشند، گفت:‌اگر اصولگرایان از منتقدین دولت باشند؛امکان همکاری اصولگرایان منتقد دولت و اصلاح‌طلبان وجود دارد،‌اما اگر طیف طرفدار دولت و تندروهای اصولگرا برنده این عرصه شوند،نهایتا موضوع تفاوت می‌کند و امکان اینکه نوعی همکاری میان اصلاح‌طلبان در صورتی که در اقلیت باشند با اصولگرایان از بین می‌رود و یا ممکن است به حداقل کاهش پیدا کند./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet