خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/06 13:28:44
سرویس سیاسی
طباطبایی‌نژاد: نامزدها از تبلیغات اغوا کننده و غیر عملی پرهیز کنند

قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری نماد نامزد اصلح

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس باید در هنگام تبلیغات عملکرد موفق آموزشی، مدیریت اجرایی‌ و مردم‌داری خود را برای جامعه باز‌گو کنند، گفت: صِرف شعار دادن دلیل بر خدمت‌گذاری شایسته به مردم نیست.
قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری نماد نامزد اصلح عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس باید در هنگام تبلیغات عملکرد موفق آموزشی، مدیریت اجرایی‌ و مردم‌داری خود را برای جامعه باز‌گو کنند، گفت: صِرف شعار دادن دلیل بر خدمت‌گذاری شایسته به مردم نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/791.jpg قانون‌گرایی,و,اخلاق‌مداری,نماد,نامزد,اصلح Icana

سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت رعایت موازین اخلاقی از سوی نامزدهای نمایندگی مجلس در هنگام تبلیغات انتخاباتی، گفت: کسی که می‌خواهد برای قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون بر کرسی قوه مقننه تکیه زند، نزد افکار عمومی به لحاظ خصایص رفتاری، کرداری و گفتاری باید نماد یک فرد قانون‌گرا و اخلاق‌مدار باشد.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: زیر سئوال بردن نقاط قوت دیگر نامزد‌ها، تهمت زدن به آن‌ها و برملا کردن اسرار خانوادگی رقبا موجب می‌شود تا حس انتقام جویی و تقابل به مثل بر فضای انتخابات سایه افکند و اکثر داوطلبان و حامیان ایشان به جای عرضه برنامه‌های خود برای دوره نمایندگی، اقدام به تخریب سایرین کنند.
وی با تشریح عواقب و تبعات منفی تبلیغات اغوا کننده و غیر عملی، ادامه داد: اشتغال‌زایی، توجه به دغدغه‌های معیشتی مردم، تسهیل عرضه خدمات بانکی به جامعه و مسائلی از این دست، فقط در مقام شعار قابل بیان هستند و یک نماینده مجلس هیچ‌گاه نمی‌تواند بر امور یاد شده تأثیر مستقیم بگذارد چراکه آن‌ها در حیطه اختیارات دولت تعریف می‌شوند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: تبلیغات رنگین و فریب دهنده شاید در کوتاه مدت برای مردم جذاب باشند اما وقتی چهار سال گذشت و هیچ یک از آن وعده‌ها عملیاتی نشدند آنگاه افکار عمومی با شک و تردید به رقابت‌های سیاسی کشور نگاه می‌کنند چون نگران هستند که دوباره عده‌ای برای کسب رأی به آن‌ها دروغ بگویند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در چندین مقطع معیارهای صحیح و درست تبلیغات انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را تشریح کردند، افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس باید در هنگام تبلیغات عملکرد موفق آموزشی، مدیریت اجرایی‌ و مردم‌داری خود را برای جامعه باز گو کنند وگرنه صِرف شعار دادن دلیل بر خدمت‌گذاری شایسته در نهاد قانون‌گذاری نمی‌شود.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه هیچ نامزدی طبق قانون انتخابات حق ندارد برای پیروزی بر رقبا از طریق طرح مسائل ادعایی آبرو، شخصیت و حیثیت دیگران را زیر سئوال ببرد، یادآور شد: این اقدامات معمولاً نتیجه عکس می‌دهد اما اگر هم کسی رأی آورد قطعاً نمی‌تواند مردم و دستگاه‌های حاکمیتی را توصیه به قانون‌مداری کند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تأکید کرد: دستگاه‌های نظارتی بویژه قوه قضائیه باید نحوه فعالیت انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس را رصد کنند تا اگر کسی با بد اخلاقی وارد نهاد قانون‌گذاری شد در صلاحیت وی تجدید نظر شود و در صورتی هم که به مجلس راه نیافت در یک محکمه قضایی در قبال کارهای غیرقانونی خود پاسخ دهد.
سید صولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کشور روز پنج شنبه (۴ اسفند) با بیان اینکه داوطلبان از تبلیغات اغواکننده پرهیز کنند، گفت: اگر چنین تبلیغاتی از داوطلبان دیده شود حتی در صورت راهیابی آنان به مجلس هیات‌های نظارت، اجرایی و شورای نگهبان قانون اساسی نتیجه انتخابات را با دقت بیشتری بررسی می‌کنند. وی از نامزدهای انتخابات خواست تا از دادن وعده‌هایی که در حیطه وظایف نمایندگان مجلس نیست خودداری کنند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet