هدر اصلی
1390/12/07 09:50:29
سرویس بین الملل
کرمی درباره افزایش ناآرامی‌ها در بغداد و کاظمین؛

آمریکا پنج شنبه خونین عراق را مدیریت کرد

رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم،با بیان اینکه تروریسم پروری درعراق نتیجه اخراج آمریکایی‌ها توسط مردم این کشور است، اظهار کرد: آمریکایی‌ها به منظور انتقام گیری از ملت و دولت عراق مدیریت انفجارهای بغداد و کاظمین را بر عهده دارند.
آمریکا پنج شنبه خونین عراق را مدیریت کرد رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم،با بیان اینکه تروریسم پروری درعراق نتیجه اخراج آمریکایی‌ها توسط مردم این کشور است، اظهار کرد: آمریکایی‌ها به منظور انتقام گیری از ملت و دولت عراق مدیریت انفجارهای بغداد و کاظمین را بر عهده دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/253.jpg آمریکا,پنج,شنبه,خونین,عراق,را,مدیریت,کرد Icana

غلامرضا کرمی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، انفجارهای پنجشنبه خونین بغداد و کاظمین را نتیجه مستقیم دخالت قدرت‌های جهانی دانست و گفت: آمریکا پنجشنبه خونین عراق را مدیریت می کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: بعد از جنگ آمریکایی‌ها با صدام درعراق و اشغال این کشور توسط نیروهای آمریکایی، واشنگتن بزرگ ترین طراحی برای اینکه عراق را به ایالت خود تبدیل کند، شکل داد.

وی، ادامه داد: اولین کسی که آمریکایی‌ها به عنوان حاکم عراق معرفی و او را  به مردم  تحمیل کردند،  نشان می داد که آمریکا طرح‌های بلند مدتی برای عراق در نظر دارد؛ در واقع در نگاه آمریکایی‌ها استقرار طولانی مدت درعراق طراحی شده بود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تصریح کرد: در مقابل این خواست آمریکائیها ، حکومتی بر اساس قانون اساسی شکل گرفت که چگونگی سهم هر یک از مذاهب و گروه‌ها را مشخص می‌کرد و همزمان فضایی که ملت عراق علیه آمریکایی‌ها به وجود آورد، واشنگتن را متوجه این واقعیت کرد که دموکراسی سهم آمریکا را در منطقه و این کشور کم کرده است.

کرمی با تاکید براینکه با نگرش مردم عراق اشغالگران آمریکایی از عراق خارج شدند، اظهار کرد: بعد ازاین حوادث آمریکایی‌ها ناباورانه مجبور شدند تن به ترک عراق دهند، اما در طی این سال‌ها نیروهای زیادی را پرورش و گروه‌های زیادی را ایجاد کردند و به جو ناپایدار در عراق میدان دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با بیان اینکه تروریسم پروری درعراق نتیجه اخراج آمریکایی‌ها  توسط مردم این کشور است، اظهار کرد:آمریکایی‌ها به منظور انتقام گیری از ملت و دولت عراق مدیریت انفجارها را بر عهده دارند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس هشتم،درباره اینکه عربستان والقاعده نیز به نحوی متهم پنجشنبه خونین عراق شده بودند، گفت: عربستان هم درراستای برنامه‌های آمریکا درعراق قدم برداشته، عربستان به هیچ وجه موافق نبود حاکمیت کنونی برعراق شکل بگیرد، با توجه به موارد گوناگون دستگیری عوامل رژیم سعودی در انفجارها، معتقدم آمریکا و دولت عربستان هدفی مشترک را در عراق دنبال می‌کنند.

پنج شنبه گذشته، رشته حملات انتحاری با خودروهای بمبگذاری شده و بمبهای دست ساز در بغداد، چندین کشته و زخمی به جا گذاشت.

وقوع ۲۹ انفجار پیاپی در شهرهای مختلف عراق ۷۶ کشته و ۴۵۰ زخمی بر جای گذاشت؛ رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه‌ای گفت بمب‌گذاری های بغداد، کاظمین و دیگر شهرهای عراق با هدف بی‌ثباتی و گشودن آتش خشم نزاع و درگیری میان گروه‌های مختلف عراقی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet