روز مجلس
1390/12/07 09:14:52
سرویس سیاسی
بر اساس نتایج نهایی؛

اسلام‌گرایان در انتخابات سنای مصر پیروز شدند

حزب اسلام‌گرای میانه‌رو آزادی و عدالت مصر با پیروزی در انتخابات مجلس سنا (مجلس الشورا) اکثریت کرسی‌های این مجلس را در اختیار گرفت.
اسلام‌گرایان در انتخابات سنای مصر پیروز شدند حزب اسلام‌گرای میانه‌رو آزادی و عدالت مصر با پیروزی در انتخابات مجلس سنا (مجلس الشورا) اکثریت کرسی‌های این مجلس را در اختیار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/2342.jpg اسلام‌گرایان,در,انتخابات,سنای,مصر,پیروز,شدند Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از ریانووستی، «عبدالمعز ابراهیم» رئیس کمیسیون انتخاباتی مصر روز گذشته (شنبه) اعلام کرد  حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین با کسب 106 کرسی در جایگاه نخست این انتخابات قرار دارد.
بر اساس نتایج نهایی حزب اسلام‌گرای تندرو سلفی «النور» با قرار گرفتن در جایگاه دوم این انتخابات 46 کرسی را به دست گرفتند.
حزب لیبرال «الوفد» نیز توانست در دو دوره انتخابات مجلس سنا که در تاریخ 29 ژانویه برگزار شده بود در رتبه سوم قرار بگیرد و تنها 19 کرسی کسب کند.
بر اساس قوانین مصر، دوم سوم از 270 کرسی مجلس سنای مصر بر اساس انتخابات سراسری در این کشور تعیین می‌شود و 90 نماینده دیگر نیز از سوی رئیس‌جمهور و به طور مستقیم انتخاب می‌شوند.
مجلس سنای مصر قدرت قانون‌گذاری ندارد و تنها نقش مشورتی در این کشور ایفا می‌کند.
اعضای مجلس سنای مصر همچنین اعضای شورای تدوین‌کننده قانون اساسی این کشور را تشکیل می‌دهند.
انتظار می‌رود نخستین جلسه از مجلس سنای جدید مصر در تاریخ 28 فوریه جاری (10 اسفند) برگزار شود.
اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان مصر (مجلس الشعب) نیز در اختیار اسلام‌گرایان قرار دارد.
انتخابات پارلمانی مصر، که از تاریخ نوامبر گذشته در این کشور آغاز شد، نخستین انتخابات پارلمانی آزاد و عادلانه در این کشور از زمان سقوط حکومت «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور پیشین مصر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet