روز مجلس
1390/12/07 10:50:18
سرویس سیاسی
بنایی، هشدار داد:

نامزد وابسته به کانون‌های قدرت و ثروت رأی ملت را می‌فروشد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه نامزد انتخابات مجلس نباید وابسته کانون‌های قدرت و ثروت باشد، گفت: نماینده‌ای که مشروعیت خود را از کانون‌های قدرت و ثروت می‌گیرد پس از ورود به مجلس رای ملت را فروخته و در خدمت منافع شخصی، گروهی و جناحی خواهد بود.
نامزد وابسته به کانون‌های قدرت و ثروت رأی ملت را می‌فروشد عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه نامزد انتخابات مجلس نباید وابسته کانون‌های قدرت و ثروت باشد، گفت: نماینده‌ای که مشروعیت خود را از کانون‌های قدرت و ثروت می‌گیرد پس از ورود به مجلس رای ملت را فروخته و در خدمت منافع شخصی، گروهی و جناحی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/14886.jpg نامزد,وابسته,به,کانون‌های,قدرت,و,ثروت,رأی,ملت,را,می‌فروشد Icana

علی بنایی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شاخصه‌های اصلی نامزد اصلح نمایندگی مجلس، افزود: سوگندی که نمایندگان در ابتدای شروع به کار نمایندگی یاد می‌کنند نشان دهنده آن است که نمایندگی وظیفه‌ای طاقت‌فرسا و پرمسئولیت بوده بنابراین مردم باید به افرادی رای دهند که در طول دوران زندگی خود افرادی سالم و صالح بوده و هیچ نقطه تاریک و مبهمی نداشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه وظایفی که در قانون بر عهده نماینده گذاشته می‌شود بسیار سنگین و مسئولیت‌آفرین است، ادامه داد: امانت‌داری و تعهد به رای ملت از ویژگی‌های است که باید یک نماینده اصلح از آن برخوردار باشد بنابراین نامزد نمایندگی مجلس نباید با طرح شعارها و وعده وعیدهایی وارد مجلس شود اما پس از ورود رای ملت را نادیده بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس هشتم، شجاعت و دفاع از حقوق مردم را از دیگر ویژگی‌های نماینده اصلح خواند و یادآور شد: اگر پای منافع ملی در میان باشد نماینده باید  بدون ترس و واهمه از اینکه ممکن است به دلیل گفتن حرف حق پست خود را از دست بدهد و یا در جایی مورد تحقیر و ایذا قرار گیرد ،حرف خود را بزند.

 

بصیرت داشتن و روان‌شناس بودن از ویژگی‌های نماینده اصلح

این نماینده مردم در مجلس هشتم بصیرت داشتن و روان‌شناس بودن را از دیگر ویژگیهای نماینده اصلح خواند و تاکید کرد: نماینده مجلس بداند که در هر شرایطی باید به وظیفه‌ای که در قانون بر عهده وی گذاشته شده عمل کرده و بدون هر گونه تعللی انتظارات مردم را به انجام برساند.

نماینده مردم قم در مجلس هشتم، با بیان اینکه نماینده اصلح باید در تشخیص نقاط مبهم قانون توانایی و شناخت کافی داشته باشد، تصریح کرد: در چنین شرایطی نماینده باید با تشخیص به موقع اقدام موثری داشته باشد.

 بنایی با بیان اینکه نماینده اصلح نباید به کانون های قدرت و ثروت وابستگی داشته باشد، افزود: نماینده اصلح باید احساس کند که اگر به عنوان نماینده ملت به مجلس شورای اسلامی وارد شده نباید به هیچ شخص و یا گروهی به ویژه اصحاب ثروت و قدرت وصل باشد زیرا آنها به دنبال منافع شخصی بوده و جایگاه نمایندگی را آلوده خواهند کرد.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس هشتم، با بیان اینکه نماینده اصلح همچنین باید مشرف به وقایع و موقعیت بین‌المللی باشد، گفت: در شرایط کنونی که ایران با تشدید تحریم‌ها از سوی جامعه بین‌الملل روبرو بوده و فشارهای زیادی به دلیل فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و شکل‌گیری موج بیداری اسلامی به ایران تحمیل می‌شود نماینده باید نسبت به مسائل بین المللی هوشیار و صاحب مبنا بوده و نسبت به مسائل خارجی و جهانی تحلیل و موضع گیری به موقع داشته باشد.

وی تاکید کرد: نماینده باید در مقابل مشکلات و در خواست های مردم احساس مسئولیت کرده و حتی اگر نمی تواند کاری برای مردم انجام دهد حداقل صحبت های آنان را بشنود.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس شورای اسلامی، مردم شناس بودن را از دیگر ویژگیهای نماینده اصلح عنوان کرد و افزود: نماینده باید نیازهای مردم را تشخیص داده و این‌طور نباشد که نمایندگان و مسئولان دولتی به صورت عام چیزی را مطرح کنند که مورد نظر مردم نباشد بنابراین شناسایی خواسته‌ها و نیازهای مردم و تلاش برای رفع آنان باید مورد توجه وکلای مردم باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet