خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/12/07 10:59:55
سرویس اقتصادی
بنایی با انتقاد از تصمیم دولت برای افزایش یارانه نقدی:

دولت به جای افزایش یارانه نقدی سهم تولید را پرداخت کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با تاکید بر این که دولت با توزیع بی منطق یارانه برای پرداخت سهم تولید با مشکل مواجه شده است، گفت: دولت باید به جای پرداخت یارانه نقدی به فکر پرداخت سهم تولید باشد.
دولت به جای افزایش یارانه نقدی سهم تولید را پرداخت کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با تاکید بر این که دولت با توزیع بی منطق یارانه برای پرداخت سهم تولید با مشکل مواجه شده است، گفت: دولت باید به جای پرداخت یارانه نقدی به فکر پرداخت سهم تولید باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/1254.jpg دولت,به,جای,افزایش,یارانه,نقدی,سهم,تولید,را,پرداخت,کند Icana

علی بنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها ،مصوب مجلس شورای اسلامی  دولت باید درآمدهای حاصل از اجرای این قانون را به سه گروه تقسیم و مورد استفاده قرار می داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دولت با توزیع بی منطق یارانه برای پرداخت سهم تولید با مشکل مواجه شده است ،افزود:از ابتدا یارانه نقدی باید بر اساس یک منطق مدون و مشخصی پرداخت می شد به این معنی که باید با توجه به میزان درآمد خانوارها یارانه توزیع می‌شد.

وی ادامه داد: تصمیم امروز دولت مبنی بر افزایش یارانه نقدی فاقد منطق عملی و علمی است به این دلیل که دولت برای پرداخت این میزان از یارانه نقدی نیز با مشکل مواجه است و بدهی دارد.

بنایی با انتقاد از رقم ناچیزی که دولت در بودجه سال 91 برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در نظر گرفته است،گفت:دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید رقم منابع آن را در بودجه پیش‌بینی می‌کرد اما در بودجه امسال رقمی که برای اجرای فاز دوم در نظر گرفته شده است نامعقول و بسیار ناچیز است.

وی تاکید کرد: افزایش یارانه نقدی اثراتی هم چون نقدینگی خارج از کنترل و تورم را در بازار به وجود می آورد و گذشته از این مسئله دولت باید به جای پرداخت یارانه نقدی به فکر پرداخت سهم تولید باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet