هدر اصلی
1390/12/07 17:23:11
سرویس بین الملل
سروری: بهانه‌های محوری دشمنان جبهه مقاومت سلب شد

بازنگری قانون اساسی، مادر همه اصلاحات در سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزاری رفراندوم قانون اساسی را مادر همه اصلاحات در سوریه خواند و گفت: بشار اسد بهترین شیوه برای خروج از تنش و ناآرامی را در همنوایی با خواسته‌های مشروع و منطقی مردم دید.
بازنگری قانون اساسی، مادر همه اصلاحات در سوریه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزاری رفراندوم قانون اساسی را مادر همه اصلاحات در سوریه خواند و گفت: بشار اسد بهترین شیوه برای خروج از تنش و ناآرامی را در همنوایی با خواسته‌های مشروع و منطقی مردم دید. https://cdn.icana.ir/d/019/16512.jpg بازنگری,قانون,اساسی،,مادر,همه,اصلاحات,در,سوریه Icana

پرویز سروری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره برگزاری رفراندوم قانون اساسی جدید سوریه، گفت: دولت بشار اسد با این اقدام نشان داد که نمی‌خواهد در قبال مسائل داخلی بسته عمل کند؛ بنابراین با درک صحیح از شرایط، عنصر اصلاحات را در وضعیت سیاسی منطقه وارد کرد چون بهترین شیوه برای خروج از تنش و ناآرامی را در همنوایی با خواسته‌های مشروع و منطقی مردم می‌دید.

نماینده مردم تهران، ری، اسلام‌شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، برگزاری رفراندوم قانون اساسی را مادر همه اصلاحات در سوریه خواند و افزود: این اقدام بزرگی بود که حکومت بشار اسد برای حل و فصل مشکلات داخلی کشور خود انجام داد و طبیعتاً آن دسته از معارضان که برای رسیدن به یک فضای مناسب سیاسی اعتراض می‌کردند، از این پس با دولت سوریه برای برداشتن گام‌های بعدی همراه می‌شوند.

وی با بیان اینکه نظام سلطه و کشورهایی همچون عربستان و قطر فقط به دنبال تحریک معارضان سوری هستند، ادامه داد: اینها می‌خواهند پیشانی مقاومت و استقامت اسلامی در منطقه سرنگون شود، بر همین اساس بدون توجه به اصلاحات ساختار سیاسی در سوریه، تنها بر طبل ناامنی و اعتراض می‌کوبند.

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس تصریح کرد:‌ کار استکبار جهانی، عربستان، قطر و معارضان پیرو آنها پس از اصلاح قانون اساسی سوریه مشکل‌تر می‌شود زیرا آنها یک بستر مهم برای تحریک مردم را از دست دادند و دیگر بهانه ای برای ادامه مخالفت با حکومت بشار اسد ندارند.

وی افزود: مردم سوریه از کشورهای خارجی، برخی شیوخ عرب و معارضان وابسته به نظام سلطه می‌پرسند شما تاکنون سعی می‌کردید اعتراضات را بر موج اصلاحات سوار کنید اما امروز که دولت این کار را انجام داد چرا همچنان بر تداوم فضای تنش اصرار دارید؟ این سئوالی است که عناصر مخالف حکومت بشار اسد از پاسخ به آن عاجز می‌مانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: البته همه مشکلات سوریه با رفراندوم قانون اساسی حل نمی‌شود اما بهانه‌های محوری و کلیدی از دست دشمنان جبهه مقاومت و پایداری گرفته و فضای لازم برای همگرایی و انسجام ملی در سوریه فراهم می‌شود.

رفراندوم قانون اساسی جدید سوریه امروز یکشنبه (7 اسفندماه) در این کشور برگزار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet