خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/12/08 10:49:00
سرویس اجتماعی
زمانی، از نیروی انتظامی تقاضا کرد:

اعلام مشخصات گشت نامحسوس برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه قرار دادن گشت نامحسوس در جاده‌ها به منظور کاهش تخلفات تعطیلات نوروز اقدامی پسندیده از سوی پلیس به شمار می‌رود، از نیروی انتظامی تقاضا کرد تا مشخصه‌های خودرو‌های گشت نامحسوس را برای جلوگیری از نفوذ مأموران قلابی اعلام کند.
اعلام مشخصات گشت نامحسوس برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه قرار دادن گشت نامحسوس در جاده‌ها به منظور کاهش تخلفات تعطیلات نوروز اقدامی پسندیده از سوی پلیس به شمار می‌رود، از نیروی انتظامی تقاضا کرد تا مشخصه‌های خودرو‌های گشت نامحسوس را برای جلوگیری از نفوذ مأموران قلابی اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/4845.jpg اعلام,مشخصات,گشت,نامحسوس,برای,جلوگیری,از,سوء‌استفاده‌های,احتمالی Icana

سید جواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: تخصیص گشت نامحسوس در جاده‌ها برای کاهش تخلفات، امری لازم و ضروری بود که شروع فعالیت آن از روز گذشته، حاکی از عملکرد به موقع پلیس است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما شروع آن باید همگام با اطلاع‌رسانی درباره برخی از ویژگی‌ها و مشخصات مأموران و خودروهای گشت باشد تا از سوء استفاده برخی مأموران قلابی هم جلوگیری شود.

وی یادآور شد: البته نباید مشخصه‌هایی که برای گشت‌های نامحسوس قائل می‌شوند، به شکلی باشد که به راحتی در دسترس مأموران قلابی قرار گیرد و ویژگی‌های منحصر به فرد و خاصی برای نیروی انتظامی باشد.

زمانی درباره برخورد مأموران گشت نامحسوس و محسوس با افراد متخلف افزود: رفتار نیروی انتظامی با مردم به هر شکلی که باشد، باعث شکل‌گیری رفتار مردم نسبت به آن می‌شود، بنابراین بهتر است با مردم رفتاری خوب و پسندیده داشته باشند تا منجر به افزایش اعتبار آنها در بین مردم شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین رفتار مأموران برای زمان تعطیلات با متخلفان باید تا حدودی نرم و ملایمت‌آمیز باشد تا حساسیت افراد برانگیخته نشود.

وی ادامه داد: با تخصیص گشت‌های نامحسوس به طور حتم از تخلفات کم خواهد شد و دیگر شاهد آمار بالای تصادفات و سوانح رانندگی در جاده‌ها نخواهیم بود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس ضمن تقدیر از این اقدام به موقع پلیس گفت: مأموران نیروی انتظامی افزون‌بر رسیدگی به تخلفات و تذکر به متخلفان، باید زمانی که مردم با مشکل روبرو می‌شوند مشکلات آنها را حل کنند و حضور آنها تنها برای تذکر نباشد.

سرهنگ مهماندار روز گذشته با اشاره به یکی از برنامه‌های نیروی انتظامی برای نوروز، از آغاز طرح گشت نامحسوس خودروهای پلیس در جاده‌ها خبر داد.

به گفته وی، برای اجرای این طرح، بیش از 1000 خودرو به تیم‌های عملیاتی پلیس راه قرار داده شد.

سرهنگ مهماندار از برخورد قاطعانه با تخلفاتی مانند سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خبر داد و گفت: پلیس با این دسته از تخلفات قاطعانه برخورد خواهد کرد و براساس قانون حداکثر مجازات مانند 72 ساعت توقیف خودرو را در نظر می‌گیرد. همچنین نمرات منفی نیز در جاده‌ها کنترل می‌شود و از تردد افرادی که نمرات منفی آنها بیشتر از حد مجاز است جلوگیری خواهد شد.

رییس پلیس راه با اشاره به کنترل جاده‌ها در ایام نوروز گفت: با قرار دادن تیم‌های کنترل نامحسوس خودروهای ون که مجهز به تجهیزات تست سلامت هستند، از تیم‌های کنترل‌های سلامت نیز در ایام نوروز استفاده خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet