هدر اصلی
1390/12/08 11:39:26
سرویس اقتصادی
قاضی‌پور تاکید کرد:

توجه مجلس به افزایش حداقل دستمزدها در لایحه بودجه 91

عضو فراکسیون کارگری مجلس هشتم، با بیان اینکه مشکلات کارگران روز به روز بیشتر می‌شود، از تلاش مجلس برای در نظر گرفتن حداقل دستمزد کارگران در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۱ خبر داد.
توجه مجلس به افزایش حداقل دستمزدها در لایحه بودجه 91 عضو فراکسیون کارگری مجلس هشتم، با بیان اینکه مشکلات کارگران روز به روز بیشتر می‌شود، از تلاش مجلس برای در نظر گرفتن حداقل دستمزد کارگران در جریان بررسی لایحه بودجه 91 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/16221.jpg توجه,مجلس,به,افزایش,حداقل,دستمزدها,در,لایحه,بودجه,91 Icana

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اینکه کارگران از تقریبا 2 ماه پیش مباحث خود را در مورد حداقل دستمزد سال آینده و ناچیز بودن ارقام فعلی مطرح کرده‌اند، اظهار کرد: در شرایط فعلی کارگران شرایط مناسبی ندارند و دولت به عنوان متولی امور کارگران باید به این مسئله توجه بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: مشکلات کارگران روز به روز بیشتر می‌شود، که در این مورد می‌توان به کارکرد کارخانه‌ها با ظرفیت پایین، قطع اضافه کاری کارگران و تحمیل مرخصی اجباری به آنها و همچنین تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها از سوی بانک‌های کشور و بیکاری کارگران مشغول در این کارخانه‌ها اشاره کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس هشتم، با اعلام اینکه بر اساس آمار رسمی نرخ تورم در حدود ۲۰ درصد است، تصریح کرد: اما برخی مدعی هستند که نرخ تورم در حدود ۳۰ و یا 27 درصد است.

وی ادامه داد: حداقل دستمزد سال آینده کارگران با توجه به شرایط اقتصادی موجود باید بیش از 500 هزار تومان باشد و اگر مبلغی کمتر از این باشد، اجحاف بزرگی در حق این افراد شده است.

به گفته قاضی‌پور، مجلس و نمایندگان تمام تلاش خود را برای در نظر گرفتن حقوق بحق کارگران در لایحه بودجه سال 91 می‌کنند، تا این قشر از جامعه نیز بتوانند مانند سایر افراد بدون هیچ دغدغه‌ معیشتی زندگی کنند.

مذاکرات کارگران و کارفرمایان وارد مرحله دوم و پس از مقدماتی شده و نوبت به اعلام نظرات گروه‌های مختلف رسیده است. تاکنون کارگران ارقامی 500 هزار تومانی، 850 هزار تومانی و 900 هزار تومانی برای حداقل دستمزد سال آینده پیشنهاد کرده‌اند و کارفرمایان نیز وارد ماجرا شده و افزایش‌هایی به میزان 25 تا 30 درصد نسبت به حداقل دستمزد 330 هزار و 300 تومانی امسال را مطرح می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet