هدر اصلی
1390/12/09 10:42:00
سرویس اقتصادی
حسینی: برای افزایش قیمت حامل‌های‌انرژی محلی پیش‌بینی نشود، سهم‌خواهی رواج می‌‎یابد

ردیف‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه 91 مشخص نیست

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که دولت نمی‌تواند در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خودسرانه عمل کند، گفت: در شرایطی که هنوز ردیف‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی برای اجرای فاز دوم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در لایحه بودجه ۹۱ مشخص نیست، دولت چگونه می‌خواهد بهای حامل‌های انرژی را افزایش دهد؟!
ردیف‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه 91 مشخص نیست سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که دولت نمی‌تواند در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خودسرانه عمل کند، گفت: در شرایطی که هنوز ردیف‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی برای اجرای فاز دوم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در لایحه بودجه 91 مشخص نیست، دولت چگونه می‌خواهد بهای حامل‌های انرژی را افزایش دهد؟! https://cdn.icana.ir/d/019/3674.jpg ردیف‌های,افزایش,قیمت,حامل‌های,انرژی,در,بودجه,91,مشخص,نیست Icana

سیدعماد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که قانونی نظام‌مند است، افزایش قیمت‌ها دیده شده و ردیف‌های این افزایش قیمت‌ها در لوایح بودجه هر ساله لحاظ می‌شود، اما در بودجه سال 91 ردیفی برای افزایش قیمت‌ها نیامده است.

 

بعد از پیش بینی ردیف مستقل در تلفیق، افزایش قیمت‌ها اعمال می‌شود

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: ابتدا مجلس باید در کمیسیون تلفیق با بررسی لایحه بودجه 91، ردیف افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی را در این لایحه بگنجاند و پس از آن دولت می‌تواند افزایش قیمت‌ها را اعمال کند.

وی، هر گونه اقدام خودسرانه از سوی دولت را غیرمنطقی و اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها را بدون در نظر گرفتن لایحه بودجه را نشدنی خواند.

حسینی تصریح کرد: کج فهمی و برداشت‌های متفاوت از قانون به‌طور قطع دستگاه اجرایی کشور را به بی‌راهه خواهد کشاند و دولت را در اجرای قانون دچار مشکل خواهد کرد.

 

دولت کاری نکند، سهم‌خواهی رواج گیرد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هشتم تأکید کرد: اگر محلی برای هزینه افزایش قیمت‌ها مشخص نشود با برداشت‌های گوناگون دستگاه‌ها سهم خواهی می‌کنند و چانه‌زنی رکن اول تخصیص اعتبارات می‌شود.

زمزمه‌های اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه و افزایش قیمت بنزین و گاز موجب شده است که اخیرا رئیس انجمن جایگاه‌داران سی.ان.جی تأکید کند که یا نباید قیمت سی.ان.جی افزایش یابد و یا اگر این اتفاق رخ داد باید این افزایش قیمت به کارمزد اختصاص یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet