KHANEH MELLAT

هدر اصلی
1390/12/08 12:25:19
سرویس بین الملل
الهیان:

بشار اسد به اصلاحات از درون اعتقاد دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بشار اسد به اصلاحات از درون اعتقاد دارد، استقبال عمومی از همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه را پر شکوه خواند و گفت: مردم از این پس راه خود را از معارضان سرسپرده به نظام سلطه جدا می‌کنند.
بشار اسد به اصلاحات از درون اعتقاد دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بشار اسد به اصلاحات از درون اعتقاد دارد، استقبال عمومی از همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه را پر شکوه خواند و گفت: مردم از این پس راه خود را از معارضان سرسپرده به نظام سلطه جدا می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16540.jpg بشار,اسد,به,اصلاحات,از,درون,اعتقاد,دارد Icana

زهره الهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره برگزاری همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه، گفت: این همه پرسی نمادی از عزم و اراده دمشق برای اصلاحات واقعی در ساختار حاکمیتی سوریه است چراکه بشار اسد به اصلاحات از درون اعتقاد دارد، بنابراین مهم‌ترین گام را در این جهت برداشت.
نماینده مردم تهران، ری، اسلام‌شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای خارجی همچون آمریکا، فرانسه و عربستان تا پیش از این سعی در تحریک معارضان برای ایجاد فضای ضدامنیتی در سوریه داشتند اما مردم با مشارکت هشتاد درصدی در همه پرسی قانون اساسی جدید پاسخی کوبنده به آن‌ها دادند.
وی استقبال عمومی از همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه را پر شکوه خواند و ادامه داد: این اتفاق گامی مهم و موثر در اعمال اصلاحات دیگر در ساختار حکومتی سوریه به شمار می‌رود که موجب قطع دست اجانب و معارضان سرسپرده به آن‌ها خواهد شد چراکه سوری‌ها معترض به دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور خود هستند.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس، اصلاح نظام سیاسی سوریه را ضروری خواند و تصریح کرد: این کار بستر را برای ورود افراد شایسته به ارکان حاکمیت هموار می‌کند، از این رو بشار اسد برای تأمین نظر حقوقی و منظقی مردم در گام‌های بعدی بازنگری در برخی ساختارهای حکومتی را مدنظر دارد.
وی با بیان اینکه ملت سوریه هر نوع خیانت به کشور خود را محکوم می‌کنند، افزود: معارضان وابسته به کشورهای خارجی تنها به دنبال راه اندازی جنگ داخلی در سوریه هستند، بنابراین مردم ضمن اعلام برائت از این دسته از معارضان، تنها اعمال اصلاحات در شاکله حکومت را پیگیری می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، فضای آشوب و تنش را محیط امنی برای فعالیت گروهک‌های تروریستی خواند و یادآور شد: ملت سوریه می‌داند تداوم مناقشه هزینه‌های گزافی را به این کشور مترتب می‌کند، بر همین اساس در قالب روش‌های مسالمت آمیز پیگیر مطالبات خود هستند.
همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه یکشنبه (۷ اسفند) برگزار شد. در قانون اساسی جدید این کشور مدت زمان ریاست جمهوری ۷ سال تعیین شده که تنها می‌تواند برای یک دوره دیگر تمدید شود. علاوه بر آن توجه خاصی به اساس کثرت گرایی سیاسی شده که بر مبنای آن رسیدن به قدرت به صورت دموکراتیک و آرای مردم تعریف می‌شود. با اصلاحات ایجاد شده سایر احزاب سوری در کنار حزب بعث در فضای سیاسی این کشور نقش آفرینی خواهند کرد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet