آغاز هفته وحدت
1390/12/08 12:49:44
سرویس بین الملل
ابراهیمی با تاکید بر استقبال گسترده مردم سوریه از پیش‌نویس اصلاحات:

مشارکت حداکثری در سوریه سخن مدعیان دروغین را نقض کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هرگونه اعمال دیکتاتوری در سوریه را بی‌اساس خواند و گفت: حضور ۷۰ درصدی مردم در پای صندوق‌های رای، نقض سخن مدعیانی است که تلاش داشتند رابطه مردم با حاکمیت این کشور را متشنج نشان دهند.
مشارکت حداکثری در سوریه سخن مدعیان دروغین را نقض کرد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هرگونه اعمال دیکتاتوری در سوریه را بی‌اساس خواند و گفت: حضور 70 درصدی مردم در پای صندوق‌های رای، نقض سخن مدعیانی است که تلاش داشتند رابطه مردم با حاکمیت این کشور را متشنج نشان دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/16512.jpg مشارکت,حداکثری,در,سوریه,سخن,مدعیان,دروغین,را,نقض,کرد Icana

حسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کشورهای شاهنشاهی تا اعماق جان مردم استبداد و دیکتاتوری را بر ملت‌های خود تحمیل می‌کنند، افزود: اتحادیه عرب که امروز با شعار دموکراسی و دفاع از حقوق ملت سوریه به دخالت در امور داخلی این کشور پرداخته، در بخش عمده‌ای از کشورهای عضو خود هنوز حقوق اولیه شهروندی را رعایت نکرده و زنان در این کشورها نه تنها حق رای نداشته بلکه حق رانندگی هم ندارند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، با شگفت آور خواندن سردادن دموکراسی از سوی کشورهایی که خود هیچ گامی در جهت برقراری دموکراسی برنداشته‌اند، ادامه داد: حضور 70 درصدی مردم سوریه پای صندوق‌های رای، حامل این پیام برای مردم جهان است که بین مردم و حاکمیت این کشور ارتباط عمیق و خوبی وجود داشته و مردم سوریه به حکومت فعلی خود علاقه‌مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه  حضور 70 درصدی ملت سوریه در پای صندوق‌های رای نشان از مقبولیت و مشروعیت حکومت سوریه دارد، یادآور شد: همه به خوبی می‌دانند که به زور و اجبار نمی‌توان مردم را به پای صندوق‌های رای کشاند بنابراین حضور خودجوش مردم در پای صندوق های رای و آرا 70 درصدی به اصلاحات قانون اساسی در این کشور نشان از موقعیت خوب و مطلوب دولت بین مردم سوریه دارد.

 

رای حداکثری به پیش‌نویس اصلاحات مشروعیت حکومت سوریه را به اثبات رساند

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس هشتم، هرگونه اعمال دیکتاتوری در سوریه را بی‌اساس خواند و تصریح کرد: حضور حداکثری مردم  در پای صندوق های رای نقض سخن مدعیانی است که تلاش داشتند رابطه مردم با حاکمیت این کشور را متشنج نشان دهند.

وی با تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات در سوریه گفت: وقتی مردم به پیش‌نویس اصلاحات قانون اساسی رای می‌دهند دقیقا به معنای آن است که  دولت سوریه مقبولیت و مشروعیت داشته و مردم به ادامه فعالیت دولت فعلی در کنار انجام اصلاحات علاقه‌مند هستند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان اینکه دشمنان سوریه در پی به آشوب کشیدن شرایط داخلی سوریه هستند، افزود: دشمنان از هر راهی در پی ایجاد هرج و مرج در سوریه و در نهایت سقوط حکومت بشار اسد هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه ناامنی داخلی سوریه به ضرر کشورهای منطقه و جهان است، گفت: بروز جنگ داخلی در سوریه نه تنها شرایط کشورهای منطقه و همسایگان این کشور را تحت تاثیر قرار داده بلکه اوضاع جهان را نیز متاثر خواهد کرد، بر این اساس کشورهای عربی که در پی بحران‌زایی در سوریه هستند بدانند که برافروختن چنین آتشی به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکومت سوریه باید به پشتوانه رای 70 درصدی مردم با قدرت و قوت به کار خود ادامه دهد، افزود: در این مسیر کشورهایی که از حضور رژیم صهیونیستی در منطقه آسیب دیده‌اند باید از مواضع سوریه در مقابله با رژیم صهیونیستی حمایت کنند چرا که چنین حمایتی به نفع همه ملت‌های منطقه خواهد بود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet