هدر اصلی
1390/12/08 14:53:34
سرویس بین الملل
حیدرپور شهرضائی درباره قرارداد تسلیحاتی صهیونیست‌ها با آذربایجان؛

صهیونیست‌ها می‌خواهند آذربایجان را به مستعمره آمریکا تبدیل کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، معامله بزرگ تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با جمهوری آذربایجان را با هدف تیره‌تر کردن روابط ایران و آذربایجان دانست و گفت: صهیونیست‌ها می‌خواهند آذربایجان را به مستعمره آمریکا تبدیل کنند.
صهیونیست‌ها می‌خواهند آذربایجان را به مستعمره آمریکا تبدیل کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، معامله بزرگ تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با جمهوری آذربایجان را با هدف تیره‌تر کردن روابط ایران و آذربایجان دانست و گفت: صهیونیست‌ها می‌خواهند آذربایجان را به مستعمره آمریکا تبدیل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg صهیونیست‌ها,می‌خواهند,آذربایجان,را,به,مستعمره,آمریکا,تبدیل,کنند Icana

عوض حیدر پور شهرضائی در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، معامله بزرگ تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با جمهوری آذربایجان را نمونه تلاش رژیم اشغالگر قدس علیه ایران دانست و گفت: اسرائیل می خواهد روابط ایران با همسایگانش را به چالش بکشد.

نماینده مردم شهرضا درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ارزش یک و نیم میلیارد دلاری این معامله تسلیحاتی، افزود: این معالمه گران یک ترفند برای تیره‌تر کردن روابط ایران و آذربایجان است.

وی، ادامه داد: با توجه به اینکه روابط تهران - باکو طی هفته‌های اخیر با  نوعی تنش همراه بوده ، این معامله در واقع به نوعی استفاده از این فرصت است، صهیونیست‌ها دنبال این هستند که ملت آذربایجان را از ایران جدا کنند و در اختیار استکبار جهانی قرار دهند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، تاکید کرد: خارج ازدولت آذربایجان، ملت آذربایجان به عنوان ملت برادر ما هستند و ایران مطمئن است مردم آذربایجان زیر بار این نقشه نمی روند، ایران برای آذربایجان یک همسایه دینی و قدرتمند است و این کشور نباید خود را در اختیار رژیم غاصب صهیونیستی که در آستانه از دست دادن تمام متحدینش در منطقه است، بگذارد.

حیدرپور شهرضائی، تصریح کرد: درحالی که صهیونیست‌ها با چنین ادعایی تصمیم دارند تسلیحاتی شامل هواپیماهای بدون سرنشین، سامانه‌های دفاع موشکی و سامانه‌های ضدهوایی به این کشور بفروشد، ایران این معامله را از سر عقده‌های اسرائیل و تنها با  هدف ایجاد ترفند در روابط دو کشور اعلام می‌کند.

وی تاکید کرد: از سویی رژیم صهیونیستی تصمیم دارد، نظر آمریکا یعنی مستعمره شدن آذربایجان برای استکبار جهانی را تامین کند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با بیان اینکه در هفته‌های گذشته هم اعلام شده بود که آذربایجان خاک خود را به جاسوسخانه رژیم صهیونیستی تبدیل کرده است، گفت: آذربایحان همسایه خوب ما نیست اما ملت آذربایجان علاقه‌مند به رفت و آمد با جمهوری اسلامی ایران و زندگی با فرهنگ ایرانی اسلامی است.

حیدرپور شهرضایی، با تاکید بر اینکه ملت آذربایجان دوست دارد کشور خود را با ادبیات اسلامی اداره کند، اضافه کرد: در مقابل سران استکبار دوست دارند که سران رژیم آذربایجان را از ایران جدا کنند، بنابراین طبیعی است که از فضای روابط ایران و آذربایجان سوء استفاده کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، به وظیفه وزارت امور خارجه در این شرایط اشاره کرد و با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی نقش مهمی در حل معضلات و روابط موجود با همسایگان ایران دارد، تاکید کرد: قراردادهای تسلیحاتی اسرائیل با همسایگان ایران، برای به چالش کشیدن ایران است و آنها قصد دارند ایران را رودر روی میدان چالش قرار دهند.

تل آویو به باکو تسلیحاتی شامل هواپیماهای بدون سرنشین، سامانه های دفاع موشکی و سامانه های ضدهوایی به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون دلار می فروشد.

برخی رسانه ها ، رقم این معامله را یک میلیارد و 400 میلیون دلار ذکر کرده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet