هدر اصلی
1390/12/08 14:17:32
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی:

شرط توزیع شیر در مدارس، اطمینان از سالم بودن‌ آن است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان دبستانی رباط کریم، گفت: توزیع شیر مستقیما با تغذیه دانش‌آموزان در ارتباط است و تا زمانی که اطمینان از سلامت شیر وجود ندارد نباید اقدامی در جهت توزیع آن انجام شود.
شرط توزیع شیر در مدارس، اطمینان از سالم بودن‌ آن است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان دبستانی رباط کریم، گفت: توزیع شیر مستقیما با تغذیه دانش‌آموزان در ارتباط است و تا زمانی که اطمینان از سلامت شیر وجود ندارد نباید اقدامی در جهت توزیع آن انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16566.jpg شرط,توزیع,شیر,در,مدارس،,اطمینان,از,سالم,بودن‌,آن,است Icana

نورالله حیدری دستنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان دبستانی رباط کریم تصریح کرد: طبق اطلاعات رسیده حدود ۱۰۰ دانش آموز منطقه رباط کریم دچار مسمومیت شدند که همگی تحت مداوای سرپایی قرار گرفتند.

نماینده مردم اردل، کیار و فارسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توزیع شیر یکی از بهترین برنامه‌های در حال اجرایی آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود اما باید بر این برنامه‌ها نظارت کافی وجود داشته باشد.

وی افزود: توزیع شیر مستقیما با تغذیه دانش‌آموزان در ارتباط است و به دلیل اهمیت این مساله، نظارت بر شیر‌های توزیع شده نظارت بیشتری انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: تا زمانی که اطمینان از سلامت شیر وجود ندارد نباید اقدامی در جهت توزیع آن انجام شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس بیان داشت: نظارت بر تولید و توزیع شیر جدا از روندی که در مراکز تولید شیر صورت می‌گیرد توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز انجام می‌شود و مطئنا دیگر شاهد وقوع این اتفاق نخواهیم بود.

حیدری دستنایی گفت: کارخانه‌های قرارداد شیر در مناطق کشور، متفاوت است و آلودگی شیر در این منطقه هیچ ارتباطی به مناطق دیگر ندارد؛ به همین دلیل خانواده‌ها و دانش‌آموزان نگرانی درباره شیر مدارس نداشته باشند.

حدود 150 نوآموز در شهرستان رباط کریم به دلیل مصرف شیر مسموم شدند و متاسفانه آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم از ارائه هرگونه اطلاعاتی در این باره خودداری کردند و اعلام کرده اند: هر اطلاعاتی می‌خواهید باید از حراست اداره دریافت کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet