روز مجلس
1390/12/09 11:17:00
سرویس اقتصادی
نیکنام انتقاد کرد:

سوء مدیریت قوه اجرایی تنها علت افزایش قیمت خودروهای داخلی

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، گفت: سیاست‌های غلط و سوءمدیریت قوه اجرایی کشور، تنها علت افزایش قیمت خودروهای داخلی است.
سوء مدیریت قوه اجرایی تنها علت افزایش قیمت خودروهای داخلی یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، گفت: سیاست‌های غلط و سوءمدیریت قوه اجرایی کشور، تنها علت افزایش قیمت خودروهای داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/12318.jpg سوء,مدیریت,قوه,اجرایی,تنها,علت,افزایش,قیمت,خودروهای,داخلی Icana

ابوالفتح نیکنام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش تعجب‌برانگیز قیمت خودروهای داخل کشور در هفته‌های اخیر، بیان کرد: تنها و مهم‌ترین دلیل این افزایش 100 برابری، سوء تدبیر مدیریت قوه اجرایی است.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی، افزود: دولت  در جایی که باید به نفع صنعت از سهام‌دار و یا عده‌ای پشتیبانی کند، خود به عنوان سهام‌دار وارد  و نتیجه آن نیز، وضع موجود و بی‌ثباتی قیمت‌ها می‌شود.

نیکنام درباره سیاست‌های همیشگی دولت در زمان بروز چنین اتفاق‌هایی در اقتصاد، تصریح کرد: دولت چه راهکاری برای حل این موضوع دارد؟ تولیدکنندگان را به حال خود می‌گذارد تا مثلا قیمت پراید به 11 میلیون تومان برسد؛ سپس تأسف خود را اعلام می‌کند و سرانجام بهای این خودرو را به 9 میلیون تومان می‌رساند.

وی، از این نوع سیاست‌ها به عنوان سیاست‌های وحشتناک یاد کرد و ادامه داد: خواهید دید که وزیر صنعت، معدن و تجارت از این موضوع به شدت ناراحت و بعد وارد عمل می‌شود و اعلام می‌کند که قیمت خودرو را تا 50 درصد کاهش می‌دهیم و نه 100 درصد.

 این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه در هر حال ما با افزایش 50 درصدی قیمت خودرو روبه‌رو می‌شویم، این نوع اقدامات را آب ریختن به آسیاب دشمنان آرامش مردم خواند و گفت: همین ماشین (پراید) را در عراق به قیمتی می‌فروشند که  گاهی مردم می‌گویند اگر از عراق ماشین بخریم بهتر است تا در داخل کشور.

با وجود تأکید مکرر وزیر صنعت بر کنترل قیمت‌ محصولات صنعتی از جمله خودرو، قیمت خودروهای داخلی همچنان با رشد شتابان همراه است و برخی خودروها با افزایش قیمت یک تا ۱۴ میلیون تومانی در سه هفته اخیر روبه‌رو شدند؛ رشد بیش از حد قیمت خودروهای داخلی و عرضه این محصولات با قیمت‌های غیرواقعی در بازار باعث کاهش استقبال مردم از خرید خودرو شده و بازار را تا حدی با رکود روبه‌رو کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet