روز مجلس
1390/12/08 15:12:35
سرویس سیاسی
مصباحی‌مقدم:نمایندگان کلان‌نگر شایسته کرسی‌های مجلس نهم

نامزدها برای شور انتخابات تحرک بیشتری داشته باشند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامزدهای مجلس برای پرشور کردن انتخابات باید در این زمان باقی‌مانده تحرک بیشتری از خود نشان دهند، گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای برای نظام و رهبری خواهد بود.
نامزدها برای شور انتخابات تحرک بیشتری داشته باشند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامزدهای مجلس برای پرشور کردن انتخابات باید در این زمان باقی‌مانده تحرک بیشتری از خود نشان دهند، گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای برای نظام و رهبری خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/16473.jpg نامزدها,برای,شور,انتخابات,تحرک,بیشتری,داشته,باشند Icana

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه باید نمایندگانی وارد مجلس شوند که خداشناس بوده و ایمان و تدین و تقوای بالایی داشته و با تخصص لازم ضمن شناخت نیازهای مردم در جهت رضای خدا و مصالح ملت قدم بردارند، گفت: نمایندگان مجلس باید اهل رأی و نظر باشند و تنها به رأی و نظر دیگران اکتفا نکنند.

نماینده مردم تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نماینده‌ای که وارد مجلس می‌شود باید در یک حوزه تخصصی صاحب‌نظر باشد و در حوزه‌هایی که تخصص لازم را ندارد از صاحب‌نظران متخصص حاضر در مجلس بهره گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شجاعت و صراحت داشتن را یکی دیگر از ویژگی‌های نماینده اصلح عنوان کرد و افزود: نماینده باید بتواند با شجاعت و بدون ملاحظه کاری نظرات خود را مطرح کند.

 

خانه ملت نیازی به نمایندگان وامدار منابع ثروت و قدرت ندارد

وی با بیان اینکه وکلای خانه ملت نباید وامدار منابع ثروت و قدرت باشند و باید دیدگاه‌های ملی بر دیدگاه‌های حزبی‌شان اولویت داشته باشد، تصریح کرد: اگر نماینده در اهداف خود مصالح ملت را در نظر بگیرد، حتی اگر دیدگاه خاص حزبی و جناحی داشته باشد، منافع ملت را بر منافع شخصی و گروهی اولویت می‌دهد.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه نمایندگان ملت باید به قانون اساسی که میثاق ملی و مبنای اصلی قانونگذاری است، احاطه کامل داشته باشند، ادامه داد: کسی که خود را در جایگاهی می‌بیند که وارد خانه ملت شود حتما باید با شریعت آشنایی داشته باشد و قانون اساسی را بداند تا در موارد لازم به استناد آن اخطار و تذکر دهد.

 

نمایندگان کلان نگر مصالح ملی را اولویت قرار می‌دهند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با بیان اینکه باید نمایندگانی وارد مجلس شوند که کلان‌نگر بوده و به مسائل راهبردی نظام توجه ویژه داشته باشند، افزود: در نگاه کلان است که مصالح ملی رعایت می‌شود. اگر نگاه کلان نباشد مصالح ملی فدای منافع منطقه‌ای و محلی خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تحرک بیشتر نامزدها در میان مردم برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی تاکید کرد و گفت: نامزدها باید در میان مردم حاضر شده و پاسخگوی سوالات آنها باشند و مواضع خود را شفاف اعلام کنند تا مردم تمایل بیشتری برای پیگیری مطالبات خود از وکلای آینده ملت داشته باشند.

رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ما با تجربه 33 سال از انقلاب اسلامی همواره نقشه‌های شیطانی استکبار را نقش بر آب کرده است، ادامه داد: حضور پرشور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی و رهبری خواهد بود تا در برابر تهدیدهای بیگانگان مقاومت کند.

وی بر ضرورت بالا بردن شور انتخاباتی مردم از سوی رسانه ملی، مطبوعات و رسانه‌های دیگر تاکید کرد و گفت: وظیفه رسانه‌ها این است که برای مردم حضور در انتخابات را بعنوان حق قانونی و اعمال حق حاکمیت آنها روشنگری کنند چرا که حضور حماسی مردم در انتخابات آثار بی‌شماری در اوضاع بین‌المللی و در انسجام و وحدت ملی ایران خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet