وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1390/12/09 10:09:06
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت در تنظیم بازار شب عید کم‌کاری می‌کند

عبدالرضا ترابی با بیان اینکه عملکرد دولت در کنترل بازار شب عید خوب نبوده است، گفت: دولت در تنظیم بازار شب عید کم‌کاری می‌کند؛ نتیجه این عملکرد ضعیف، افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم در آستانه سال نو است.
دولت در تنظیم بازار شب عید کم‌کاری می‌کند عبدالرضا ترابی با بیان اینکه عملکرد دولت در کنترل بازار شب عید خوب نبوده است، گفت: دولت در تنظیم بازار شب عید کم‌کاری می‌کند؛ نتیجه این عملکرد ضعیف، افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم در آستانه سال نو است. https://cdn.icana.ir/d/019/16188.jpg دولت,در,تنظیم,بازار,شب,عید,کم‌کاری,می‌کند Icana

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظارت بر بازار شب عید گفت: وضعیت کنونی بازار و قیمت‌ها حاکی از آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت کم‌کاری کرده و عملکرد ضعیفی در این زمینه داشته است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت تمام اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تصریح کرد: اگر دولت اقدام عاجلی انجام ندهد و همین‌طور سیاست سکوت را در پیش بگیرد، قطعاً در ایام عید برای مردم مشکلاتی به وجود می‌آید.

وی افزود: هم اکنون تعداد زیادی از مردم مشکلات مالی دارند و قدرت خرید آنها به شدت کاهش یافته است که این موضوع تشویش و اضطراب خانواده‌ها را در آستانه سال نو به همراه دارد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، تنظیم بازار شب عید را از وظایف دولت برشمرد و تصریح کرد: انتظار ما این است که سازمان تعزیرات حکومتی با گران‌فروشان برخورد جدی کند و اگر این کار انجام نشود، وضعیت بسیار نگران‌کننده خواهد بود.

ترابی با بیان اینکه واردات یکی از راهکارهای دولت برای کنترل بازار است، بیان کرد: با وضعیتی که برای نرخ ارز پیش آمده است، اقلام مورد نیاز مردم با قیمت بالا وارد کشور شده و در بازار عرضه می‌شود که راهکار حل آن تثبیت نرخ ارز است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه افزایش یارانه نقدی کمکی به قدرت خرید مردم و گرانی‌های اخیر نمی‌کند، گفت: هم‌اکنون تمام فکر دولت این است که در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها میزان یارانه نقدی را افزایش دهد، اما سوال اساسی این است که در شرایطی که دولت از قبال پرداخت یارانه‌های قبلی بدهی دارد، چگونه ممکن است باز هم میزان یارانه نقدی را افزایش دهد؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet