آغاز هفته وحدت
1390/12/08 16:36:01
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر:

هتک آبروی رقیب در زمان تبلیغات انتخاباتی حرام و خلاف شرع است

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هتک آبروی افراد در زمان تبلیغات انتخاباتی را عملی حرام و خلاف شرع خواند و گفت: ‌ هیچ کدام از نامزدهای نمایندگی مردم برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حق ندارند، از گناه پلی برای ورود به مجلس بسازند.
هتک آبروی رقیب در زمان تبلیغات انتخاباتی حرام و خلاف شرع است رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هتک آبروی افراد در زمان تبلیغات انتخاباتی را عملی حرام و خلاف شرع خواند و گفت: ‌ هیچ کدام از نامزدهای نمایندگی مردم برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حق ندارند، از گناه پلی برای ورود به مجلس بسازند. https://cdn.icana.ir/d/019/8353.jpg هتک,آبروی,رقیب,در,زمان,تبلیغات,انتخاباتی,حرام,و,خلاف,شرع,است Icana

محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزد‌ها، گفت: این اقدام بر مشارکت حداکثری مردم در رقابت سیاسی پیش رو تأثیر فراوان دارد زیرا هر ایرانی در فضای تبلیغات سالم به ارزیابی داوطلبان نمایندگی مجلس می‌پردازد و بهترین فرد را متناسب با گرایش سیاسی خود انتخاب می‌کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بداخلاقی و بی‌تقوایی سیاسی از سوی نامزدهای انتخابات را به ضرر منافع و مصالح نظام خواند و افزود: اگر داوطلبان نمایندگی مجلس به شئونات دینی بی‌توجهی کنند، اعتماد عمومی به نهاد قانون‌گذاری ضعیف می‌شود زیرا مردم فکر می‌کنند که نمایندگان آن‌ها فقط دیگران را توصیه به قانون‌مداری می‌کنند و خود را از این مقوله مستثنی می‌دانند.
وی رعایت اخلاق اسلامی در ایام تبلیغات انتخاباتی را عاملی اعتمادساز برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی توصیف کرد و افزود: رضایت خدا، لحاظ اراده مردم در اداره کشور، نشاط سیاسی و آرامش روانی جامعه از اهداف مهم برگزاری رقابت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، از این رو نامزد‌ها در اتخاذ مواضع تبلیغاتی باید دقت کنند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس منازعات و تنش‌های سیاسی را ماحصل بداخلاقی‌های انتخاباتی خواند و تصریح کرد: وقتی مجلس معتبر و کارآمد سرکار می‌آید که نامزد‌ها برای طرح دیدگاه و برنامه‌های خود رضایت مردم و مصلحت کشور را در نظر بگیرند.
وی هتک آبروی افراد را عملی حرام و خلاف شرع اعلام کرد و ادامه داد: ‌ هیچ کدام از نامزدهای نمایندگی مردم برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حق ندارند، از گناه پلی برای ورود به مجلس بسازند چراکه این کار از نظر اسلام مردود است.
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس درباره وعده‌های غیرعملی برخی نامزد‌ها، یادآور شد: تبلیغات جز طبیعت انتخابات است اما بزرگنمایی، فریب کاری، تشویش اذهان عمومی و طرح وعده‌هایی خارج از اختیارات نمایندگی مجلس همه از شیوه‌های تبلیغاتی غیر قانونی هستند که داوطلبان نباید برای کسب آرای عمومی از آن‌ها استفاده کنند.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ اسفند برگزار می‌شود. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet