هدر اصلی
1390/12/10 12:53:06
سرویس اجتماعی
زمانی:

کارگران نباید دغدغه حداقل‌های زندگی را داشته باشند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حداقل دستمزد کارگران برای سال آتی باید به گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند با آن نیازهای یک زندگی عادی را تامین کنند و دغدغه تامین حداقل‌های زندگی را نداشته باشد.
کارگران نباید دغدغه حداقل‌های زندگی را داشته باشند سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حداقل دستمزد کارگران برای سال آتی باید به گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند با آن نیازهای یک زندگی عادی را تامین کنند و دغدغه تامین حداقل‌های زندگی را نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/12996.jpg کارگران,نباید,دغدغه,حداقل‌های,زندگی,را,داشته,باشند Icana

سید جواد زمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار  اجتماعی در رابطه با میزان حقوق کارگران، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی براساس قانون خدمات کشوری، میزان افزایش سالانه حقوق کارگران و کارمندان باید بر اساس نرخ تورم باشد.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه افزایش حقوق‌ها مطابق نرخ تورم باشد در واقع تنها قدرت خرید کارگران و کارمندان در حد سال جاری حفظ شده و در واقع به معنای افزایش نیست و در مقابل چنانچه افزایش حقوق این قشر کمتر از نرخ تورم باشد قدرت خرید آنان کاهش نیز می‌یابد.

وی در خصوص تاثیر اجرا قانون هدفمندکردن یارانه‌ها بر تعیین حداقل دستمزد برای سال آینده افزود: مبالغی که با اجرا این قانون به‌صورت یارانه نقدی به مردم داده می‌شود در ارتباط با حامل‌های انرژی و کالاهایی است که گران شده و هیچ ارتباطی با تعیین حداقل دستمزد ندارد.

 این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: متاسفانه برخی مرتکب اشتباه شده و فکر می‌کنند با نقدی کردن یارانه‌ها نیازهای قشر کارگر رفع شده و لازم نیست دریافتی آنان افزایش یابد، در صورتی که این مقوله هیچ ارتباطی با حداقل دستمزد کارگران ندارد و تمام اقشار جامعه از این یارانه‌های نقدی بهره‌مند می‌شوند.

زمانی گفت: در مجموع معتقدم افزایش حداقل دستمزد کارگران باید به میزانی باشد که با آن بتوان یک زندگی حداقلی را تامین کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: این با هیچ قانون شرعی و اسلامی تطابق ندارد که فردی از صبح تا شب کار کند، اما برای تامین حداقل‌های زندگی در مضیقه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet