خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/09 13:22:59
سرویس اقتصادی
بنایی با تأکید بر پرهیز از آمارسازی درباره ایجاد اشتغال:

دولت در ایجاد اشتغال شعاری عمل کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دولت برای ایجاد اشتغال شعاری عمل کرده است، گفت: دولت بیش از این که به دنبال تحقق وعده‌های داده شده‌ باشد به دنبال آمارسازی است.
دولت در ایجاد اشتغال شعاری عمل کرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که دولت برای ایجاد اشتغال شعاری عمل کرده است، گفت: دولت بیش از این که به دنبال تحقق وعده‌های داده شده‌ باشد به دنبال آمارسازی است. https://cdn.icana.ir/d/019/985.jpg دولت,در,ایجاد,اشتغال,شعاری,عمل,کرد Icana

علی بنایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که موضوع اشتغال نیازمند یک سرمایه‌گذاری عظیم و جدی است، گفت: دولت در این باره وعده های زیادی از جمله ایجاد 2.5 میلیون شغل  داده است که هیچ کدام محقق نشده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی بسیاری از کاندیداهای مجلس شعارهایی درباره اشتغال به مردم می‌دهند و این حاکی از حساسیت مردم به موضوع اشتغال است.

وی با یادآوری تصویب  قانون بهبود فضای کسب و کار و قانون مشاغل خانگی در مجلس هشتم، تصریح کرد: مجلس هشتم تا حدودی این نیاز جامعه را درک کرد و برای ایجاد اشتغال آسان تلاش‌های فروانی انجام داد.

بنایی با تأکید بر اجرای قانون‌های مصوب مجلس از سوی دولت، تصریح کرد: دولت تحرک ویژه‌ای برای بهبود فضای اشتغال کشور انجام نداده است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم همچنین ازعملکرد شعاری و آمارسازی دولت در بحث ایجاد اشتغال اظهار تاسف کرد.

در همین زمینه، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه از جمع‌بندی نهایی پرونده اشتغال 2.5 میلیونی و آمادگی برای ارائه به شورای‌عالی اشتغال، تدوین عملکرد بانک‌ها، گزارش عملکرد امسال مشاغل خانگی، شناسایی رشته‌های جدید و افزایش تسهیلات از 1 به 5 میلیون تومان خبر داد.

نبود آمار ایجاد اشتغال در سال 90

محمدحسین فروزان‌مهر بدون اشاره به تعداد مشاغل ایجاد شده از ابتدای سال تاکنون در اظهاراتی کلی گفته است که کارهایی  در این بخش انجام پذیرفته و جمع‌بندی‌های کلی نیز کامل انجام شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در نخستین نشست شورای عالی اشتغال، نتایج و عملکرد دولت اعلام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet