هدر اصلی
1390/12/09 13:12:40
سرویس سیاسی
خباز با اشاره به تمایل غرب برای آغاز دور جدید مذاکرات:

دیپلماسی مسالمت‌آمیز؛ رویکرد جدید 1+5 در قبال ایران باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقاومت ایران باعث شده غرب موضع صادقانه و برحق کشورمان در برنامه هسته‌ای را بپذیرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از این فرصت استفاده کرده و با مماشات بیشتری بر سر میز مذاکره بنشیند.
دیپلماسی مسالمت‌آمیز؛ رویکرد جدید 1+5 در قبال ایران باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقاومت ایران باعث شده غرب موضع صادقانه و برحق کشورمان در برنامه هسته‌ای را بپذیرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از این فرصت استفاده کرده و با مماشات بیشتری بر سر میز مذاکره بنشیند. https://cdn.icana.ir/d/019/13752.jpg دیپلماسی,مسالمت‌آمیز؛,رویکرد,جدید,1+5,در,قبال,ایران,باشد Icana

 محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت تصمیم ایران و گروه 1+5 برای آغاز دور جدید مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای کشورمان را در شرایط کنونی مثبت ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از این فرصت نهایت استفاده را کرده و با مماشات بیشتری و بدون سختگیری بر سر میز مذاکره بنشیند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می‌رسد "اشتون"رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به این جمع‌بندی رسیده است که با ایران نباید از سر ستیز وارد شود، بلکه لازم است از راه‌های مسالمت‌آمیز مذاکرات با ایران را از سر گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر اینکه هیچ تهدیدی ایران را وادار به عقب‌نشینی از برنامه‌های هسته‌ای خود نخواهد کرد، افزود: امروز غربی‌ها به همان نتیجه‌ای رسیده‌اند که ما از ابتدا بر آن تاکید داشتیم که روش دیپلماسی بهترین روش برای حل موضوع فعالیت‌های هسته‌ای ایران است، نه تهدید و زور.

وی به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پیشروی ایران تا غنی‌سازی 20 درصدی برای تامین نیاز صنعتی خود اشاره کرد و گفت: در گزارش آژانس بر این موضوع که ایران به دنبال بمب اتمی نیست، تاکید شده است؛ این همان حرفی است که ما 10 سال پیش اعلام کردیم که درصدد رسیدن به بمب اتم نیستیم، چیزی که غربی‌ها نیز بر آن واقف بودند اما با لجباری تلاش می‌کردند به نوعی قدرت‌نمایی کنند که کشور ما از مواضع خود کوتاه آید.

خباز یادآور شد: خوشبختانه مقاومت ایران باعث شد آنها مجبور شوند موضع صادقانه و برحق ما را بپذیرند. حالا که این فرصت به دست آمده ایران باید با تعامل بیشتر پای میز مذاکره برود و بر مسائل جزئی و ریز پافشاری زیادی نکند تا از این مذاکرات نتیجه مثبتی حاصل شود و ما بتوانیم تحریم‌ها را یکی پس از دیگری بشکنیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس هشتم با بیان اینکه ایران باید همه هم‌وغم خود را برای دیپلماسی به کار گیرد و جایی برای سختگیری نگذارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید با اقتدار و با حفظ منافع ملی بر سر میز مذاکرات وارد شود تا حقانیت صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود را به دنیا ثابت نماییم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران در برابر تهدید و تحریم سر خم نخواهند کرد، تصریح کرد: اگر دیپلماسی ایران با برنامه‌ریزی و تدبیر و با فکر باشد، اروپا نه تنها از اعمال تحریم‌های خود علیه ایران کوتاه خواهد آمد بلکه بالاخره ایران هسته‌ای را رسماً خواهد پذیرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet