اربعین حسینی
1390/12/09 13:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش تاکید کرد:

ایجاد رقابت سالم با دیگر دانشگاه‌ها یکی از رسال‌های رییس جدید دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،با اعتقاد به محقق نشدن برخی اهداف پیش‌بینی شده برای دانشگاه آزاد در زمان تشکیل این دانشگاه،از رییس جدید این دانشگاه خواست به دور از هر گونه جهت‌گیری سیاسی در راستای تحقق این اهداف بکوشد.
ایجاد رقابت سالم با دیگر دانشگاه‌ها یکی از رسال‌های رییس جدید دانشگاه آزاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،با اعتقاد به محقق نشدن برخی اهداف پیش‌بینی شده برای دانشگاه آزاد در زمان تشکیل این دانشگاه،از رییس جدید این دانشگاه خواست به دور از هر گونه جهت‌گیری سیاسی در راستای تحقق این اهداف بکوشد. https://cdn.icana.ir/d/019/6148.jpg ایجاد,رقابت,سالم,با,دیگر,دانشگاه‌ها,یکی,از,رسال‌های,رییس,جدید,دانشگاه,آزاد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نورالله حیدری ضمن آرزوی توفیق برای رییس جدید دانشگاه آزاد ،به ایسنا گفت:چند مطالبه و انتظار اساسی از دانشگاه آزاد وجود دارد که رییس جدید باید آنها را مورد توجه قرار دهد؛ نخست اینکه دانشگاه آزاد واقعا باید به همان هدف اصلی که برای تحقق آن شکل گرفته، باز گردد که از مهم‌ترین اهداف این است که دانشگاه آزاد مانند هر مجموعه آموزشی دیگر در محتوا و کارکرد آموزشی و تربیت انسان‌های اخلاقی، ارزشی و دارای توانمندی‌های مهارتی تمرکز داشته باشد.

نماینده اردل و فارسان ادامه داد: متاسفانه هم‌اکنون احساس می‌شود که خروجی‌های دانشگاه آزاد در این جهات مقداری خلاء و ضعف دارند، یعنی فارغ التحصیلان باید از نظر اندیشه ورزیده‌تر و از نظر مهارت و تربیت تراز بالاتری داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی ادامه داد: رییس جدید دانشگاه‌ آزاد در گام بعدی باید جهت گیری اعتبارات در دانشگاه آزاد را بیشتر به سمت پژوهش و فعالیت‌های آموزشی و کمتر به سوی کارهای عمرانی و کالبدی پیش ببرد.

به اعتقاد حیدری؛یک صبغه غالب سیاسی در دانشگاه آزاد سایه افکنده و یکی ازعلت‌های این همه کش و قوس هم تبدیل دانشگاه آزاد به یک باشگاه سیاسی است،بنابراین باید از این فضا خارج و کاملا یک نهاد مستقل دانشگاهی باشد.
وی افزود:رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی رفاه و تسهیلات بیشتری برای دانشجویان فراهم و ‌نرخ شهریه‌ها را واقعا تعدیل کند.
حیدری، ایجاد رقابت سالم و سازنده با دانشگاه‌های دولتی را یکی از دیگر ازرسالت‌های بسیار مهم رییس جدید دانشگاه آزاد دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد باید در یک رقابت سالم و سازنده با دانشگاه‌های دولتی واقعا تراز کیفیت خود را افزایش دهد چراکه این دانشگاه تاسیس شد تا چند هدف را محقق کند اما متاسفانه در تحقق برخی اهداف موفق نبود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: یکی از اهداف تشکیل دانشگاه آزاد جلوگیری از خروج جوانان از کشور برای ادامه تحصیل بود که در تحقق این هدف تا حدی موفق بوده است، هدف دیگر از تاسیس دانشگاه آزاد ایجاد یک رقابت علمی سالم میان دانشگاه‌های دولتی و خصوصی بود که متاسفانه در این راستا چندان موفق نبود است.
وی در پایان خاطرنشان کرد:مهم‌ترین نقطه ضعفی که هم‌اکنون برای دانشگاه آزاد مطرح شده این است که در جهت ارزش‌های اسلامی و تخلق به آداب و مسایل عفاف و حجاب چندان موفق عمل نکرده و این در حالیست که دانشگاه آزاد پسوند اسلامی دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که دانشگاه آزاد باید با رویکردهای انقلابی، اسلامی، علمی و پژوهشی کارآمدی خود را دنبال کند و در جهات سیاسی هم کاملا بی‌طرف باشد اما در عین حال باید دانشجویان را سیاسی بار بیاورد ولی نباید تبدیل به یک باشگاه سیاسی برای جناح خاصی شود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet