هفته دفاع مقدس
1390/12/09 15:05:30
سرویس اقتصادی
اولیا:

دریافت طلا به جای ارز در مبادلات، خنثی‌کننده تحریم‌هاست

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که باید واقعیت تحریم‌ها را بپذیریم تا بتوانیم برای آنها راهکاری پیدا کنیم، گفت: مبادله و دریافت طلا به جای ارز از کشور طرف مبادله راهکاری است که می تواند در جای خود مفید باشد و باعث دور زدن تحریم‌ها شود.
دریافت طلا به جای ارز در مبادلات، خنثی‌کننده تحریم‌هاست عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که باید واقعیت تحریم‌ها را بپذیریم تا بتوانیم برای آنها راهکاری پیدا کنیم، گفت: مبادله و دریافت طلا به جای ارز از کشور طرف مبادله راهکاری است که می تواند در جای خود مفید باشد و باعث دور زدن تحریم‌ها شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16522.jpg دریافت,طلا,به,جای,ارز,,در,مبادلات،,خنثی‌کننده,,تحریم‌هاست Icana

علی اکبر اولیا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: باید واقعیت تحریم ها را قبول کنیم تا بتوانیم برای مقابله و کم کردن اثرات آنها تصمیمات لازم را اتخاذ نماییم.

نماینده مردم یزد و صدوق با تاکید بر این که نمی توانیم منکر مشکلاتی که در عرصه بین الملل در اثر تحریم ها به وجود آمده است شویم، افزود: با توجه به شرایط تحریم مبادله طلا به جای ارز می تواند اقدامی راهگشا برای دور زدن تحریم ها باشد.

وی تاکید کرد: قطعا مبادله و دریافت طلا به جای ارز از کشور طرف مبادله بهتر از مبادله کالا با ارز آن کشورها است.

اولیا با تاکید بر این که باید به فکر راهکارهای کارشناسی شده برای دور زدن تحریم ها بود، گفت: قطعا در مبادله طلا به جای ارز کشورها، از آزادی عملی که در مبادله با ارزهای بین المللی انجام می‌دادیم برخوردار نیستیم ، اما به طور قطع این  راهکارها می تواند در جای خود مفید باشد.

چندی پیش محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که ایران در مبادلات تجاری با دیگر کشورها، علاوه بر دلار و ارز کشورهای طرف معامله، می تواند به جای ارز، طلا  نیز دریافت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet