خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/10 11:01:49
سرویس اقتصادی
اولیا با اشاره به تحرکات دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها:

مصالح ملی و منافع مردم در گرو رعایت قوانین است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مصالح ملی و منافع مردم در اجرای قوانینی است که با دقت فراوان از سوی نمایندگان ملت به تصویب رسیده است و دولت ملزم به اجرای آنها است درحالی که دولت با خودمختاری وعدم توجه به قوانین، حساسیت زیادی را در جامعه به وجود آورده است.
مصالح ملی و منافع مردم در گرو رعایت قوانین است عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مصالح ملی و منافع مردم در اجرای قوانینی است که با دقت فراوان از سوی نمایندگان ملت به تصویب رسیده است و دولت ملزم به اجرای آنها است درحالی که دولت با خودمختاری وعدم توجه به قوانین، حساسیت زیادی را در جامعه به وجود آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/14731.jpg مصالح,ملی,و,منافع,مردم,در,گرو,رعایت,قوانین,است Icana

علی‌اکبر اولیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها افزود: در خصوص هدفمندی یارانه‌ها مجلس بیشترین تأمل و دقت را اعمال کرده و پس از گذشت یک سال بررسی و تشکیل کمیسیون ویژه، آن لایحه را به صورت قانون تصویب کرد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح هدفمندی یارانه‌ها در ظاهر طرحی مردم پسند نبود، یادآور شد: با توجه به ضرورت مساله و اجتناب ناپذیر بودن آزادسازی قیمت‌ها، مجلس با دولت همراهی و تعامل لازم را به کار برد و شیب قیمت‌ها را کندترکرده و زمان آزاد سازی را از 3 سال به 5 سال افزایش داد که البته به مذاق دولت خوش نیامد.

وی افزود: مجلس به خوبی می دانست که جراحی بزرگ اقتصادی باید با درایت کافی و اقدامات کارشناسی صورت گیرد ولی متأسفانه دولت چارچوب قوانین را رعایت نکرد و طبق سلیقه خود اقدام به آزادسازی قیمت‌ها کرد که عوارض و تبعات منفی را در فاز اول برای جامعه به دنبال داشت.

اولیا تاکید کرد: برخی از مصادیق مورد نظر نمایندگان برای طرح سوال از رئیس جمهور، تخلفات وعدم تناسب پرداخت‌ها، دریافت‌ها و منابع مورد استفاده در اجرای هدفمندی یارانه‌هاست.

وی با بیان اینکه دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید دقت کافی داشته باشد و به صورت تدریجی اقدام به آزادسازی قیمت‌ها کند، تصریح کرد: در صورتی که آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی به صورت تدریجی صورت گیرد با موانع و مشکلات کمتری در جامعه روبرو خواهیم شد.

اولیا افزود: دولت باید توجه داشته باشد که پرداخت‌های نقدی متناسب با آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی صورت گیرد.

نماینده مردم یزد و صدوق با اشاره به مصادقی که دولت باید دراجرای هدفمندی یارانه‌ها مد نظر داشته باشد، گفت: دولت باید به اجرای قوانین پایبند باشد؛ چرا که مصالح ملی و منافع مردم در اجرای قوانینی است که با دقت فراوان از سوی نمایندگان ملت به تصویب رسیده است و دولت ملزم به اجرای آنها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet