اربعین حسینی
1390/12/10 11:32:08
سرویس اقتصادی
مهرداد بائوج‌لاهوتی:

دولت چای ایرانی را از انبارها به سفره مردم بیاورد

نماینده مردم لنگرود در مجلس هشتم، با اعلام اینکه سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن چای به کشور وارد می‌شود، گفت: دولت باید چای ایرانی را از انبارها به سوی سفره‌های مردم هدایت کند.
دولت چای ایرانی را از انبارها به سفره مردم بیاورد نماینده مردم لنگرود در مجلس هشتم، با اعلام اینکه سالانه بیش از 100 هزار تن چای به کشور وارد می‌شود، گفت: دولت باید چای ایرانی را از انبارها به سوی سفره‌های مردم هدایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9699.jpg دولت,چای,ایرانی,را,از,انبارها,به,سفره,مردم,بیاورد Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه میزان قاچاق چای به کشور در سال گذشته 35 هزار تن بوده، اظهار کرد: دولت برای به نتیجه رسیدن تلاش‌های خود برای احیای چای جلوی قاچاق چای را گرفته و چای ایرانی را از انبارها به سوی سفره‌های مردم هدایت کند.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دولت فعلی تلاش زیادی برای ساماندهی وضعیت کشاورزی صورت گرفته و باید این تلاش‌ها تا رسیدن به نتیجه دنبال شود.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 100 هزار تن چای به  کشور وارد می‌شود که آمار گمرک نشان می‌دهد حجم قابل توجهی از چای‌های وارداتی به‌ صورت قاچاق و غیررسمی وارد کشور می‌شود، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه وزارت جهاد کشاورزی باید زمینه‌های ورود چای داخلی را به سفره غذایی مردم هموار کنند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، تصریح کرد: چای ایرانی از مطلوب‌ترین چای‌های تولیدی دنیا است، که با بی‌مهری صورت‌گرفته به آن به جای قرار گرفتن در سفره غذایی مردم، در انبارها و حتی اسطبل‌ها نگهداری می‌شود.

رییس سندیکای کارخانجات چای شمال اعلام کرده است که امسال 27 هزار و 500 تن چای مورد نیاز کشور از تولید داخل و واردات رسمی تامین شده و بیش از 82 هزار تن چای قاچاق وارد بازار مصرف شده است.

به گفته نعمت یاورزاده میزان قاچاق چای به کشور در سال گذشته 35 هزار تن بوده است که ورود قاچاق چای به کشور تنها به مبادی غیر مجاز منحصر نمی‌شود بلکه ورود غیر قانونی چای تحت پوشش مبادی مرزی و از طریق ملوانی، گذر مرزی یا از طریق کالاهای مجاز که از مبادی گمرکی می‌آید و از آنجایی که درآمد دارد، بخشی از آن به صورت قاچاق رسمی از مرزهای غیر مجاز وارد می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet