انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/13 10:14:00
سرویس استان ها
سیدکاظم موسوی:

حل مشکل دریاچه ارومیه در بودجه 91 پیش‌بینی شده است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: طرح انتقال آب از رودخانه زاب کردستان به دریاچه ارومیه در لایحه بودجه سال ۹۱ پیش‌بینی شده است.
حل مشکل دریاچه ارومیه در بودجه 91 پیش‌بینی شده است نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: طرح انتقال آب از رودخانه زاب کردستان به دریاچه ارومیه در لایحه بودجه سال 91 پیش‌بینی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11272.jpg حل,مشکل,دریاچه,ارومیه,در,بودجه,91,پیش‌بینی,شده,است Icana

سیدکاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش برخی نمایندگان استان‌های آذربایجان شرقی و غربی برای تصویب طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه برای تامین کمبود آب این دریاچه، تصریح کرد: از نیاز جدی تامین آب برای جلوگیری از پدیده خشکی دریاچه ارومیه خبر داریم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 30 سد بزرگ در بالادستی این دریاچه و در مسیر رودهای تامین کننده اصلی نیاز آبی این دریاچه ساخته شده که آب ذخیره شده در پشت این سدها به جای تامین نیاز دریاچه ارومیه به مصارف دیگری می‌رسد.

وی  با اذعان به این‌که هنوز تکلیف حق‌آب استان اردبیل از رود قزل اوزن مشخص نشده است، افزود: باز کردن دریچه‌های این سدها و جاری شدن آب به سمت این دریاچه منطقی‌ترین و با صرفه‌ترین راه برای نجات دریاچه ارومیه از خشک شدن است.

موسوی گفت: اگر هم زمانی قادر به انتقال آب مازاد از رود ارس به داخل کشور باشیم، زمین‌های کشاورزی دیم و بی‌آب ولی حاصل‌خیز منطقه مغان و اردبیل باید در اولویت قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: امیدواریم هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود و تا این مساله رضایت مردم را به دنبال داشته باشد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet