هدر اصلی
1390/12/15 15:09:46
سرویس اجتماعی
ترابی قهفرخی:

توانمند‌سازی معتادان با جدیت پیگیری‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: یکی از برنامه‌های مورد نظر در این راستا، پیشگیری از اعتیاد است و باید به دنبال آن بود که ضمن توانمندسازی معتادان و خانواده‌های آنان از افرادی که ترک موفق دارند حمایت‌هایی از جمله حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال شود.
توانمند‌سازی معتادان با جدیت پیگیری‌شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: یکی از برنامه‌های مورد نظر در این راستا، پیشگیری از اعتیاد است و باید به دنبال آن بود که ضمن توانمندسازی معتادان و خانواده‌های آنان از افرادی که ترک موفق دارند حمایت‌هایی از جمله حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/11439.jpg توانمند‌سازی,معتادان,با,جدیت,پیگیری‌شود Icana

نصرالله ترابی قهفرخی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فعالیت کمپ‌های خصوصی ترک اعتیاد، تصریح کرد: باید ‌نفس این کار را به فال نیک گرفت، اما واقعا ضعف‌های زیادی در کمپ‌های ترک اعتیاد بخش خصوصی وجود دارد، مهم‌ترین ضعف در مرحله نخست به ضعف نگاه و عدم برخورد تخصصی و در مرحله بعد به فقدان توان مالی برمی‌گردد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا آنجا که در برخی موارد این کمپ‌ها واقعا ضعف مالی جدی دارند و نیاز است که دولت حتما در ارتباط با مسائل مالی، این کمپ‌ها را حمایت کند.

وی افزود: دولت باید به لحاظ تخصصی به کمپ‌های بخش خصوصی مشورت بدهد و توان تخصصی آنها را بالا ببرد و از لحاظ مالی هم تا حدودی آنها را حمایت کند، به هرحال تلاش بسیار خوبی از طرف بخش خصوصی در حال انجام است و از افرادی که در جامعه احساس مسئولیت می‌کنند باید تقدیر و حمایت کرد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: یکی از برنامه‌های مورد نظر در این راستا، پیشگیری از اعتیاد است و باید به دنبال آن بود که ضمن توانمندسازی معتادان و خانواده‌های آنان از افرادی که ترک موفق دارند حمایت‌هایی از جمله حرفه آموزی و ایجاد اشتغال شود.

ترابی قهفرخی با بیان اینکه در چند سال گذشته تغییر گرایش به مواد صنعتی و کاهش سن اعتیاد باعث توجه به این مقوله شده است، تصریح کرد:‌ هر معتاد می‌تواند به 10 نفر آسیب برساند و اگر به این نکته توجه نشود ضربه سختی به جوانان وارد می‌شود.

کمپ ترک اعتیاد چیتگر اولین تجربه در حوزه توانمندسازی اعتیاد در کشور است که ظرفیت پذیرش ماهانه حدود 70 نفر مددجوی علاقه مند به ترک اعتیاد را دارد.

در این مرکز تمامی افراد بهبود یافته و بی سرپناه همچنین افرادی که در مسیر فرآیند رهایی از بیماری اعتیاد هستند، به منظور اشتغال، تحت آموزش‌های لازم قرار بگیرند.

این اقدام با هدف پیشگیری از بازگشت مجدد این مددجویان به اعتیاد و تکمیل فرآیند بهبود آنها صورت می گیرد و طی آن، به اینگونه افراد، طریقه کاشت، پرورش و نگهداری از گل و گیاه همچنین کاشت نهال در یک دوره کامل آموزش داده می‌شود. بدین منظور سوله‌ای در بوستان جنگلی چیتگر و همجوار با کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته شده است که می‌تواند به‌صورت ماهانه پذیرای 50 نفر از افراد مایل به یادگیری شیوه‌های کاشت و نگهداری از گل و گیاه باشد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet