هدر اصلی
1390/12/13 11:38:36
سرویس بین الملل
حسین شیخ الاسلام:

تشدید تحریم‌ها علیه ایران نشانه استیصال واشنگتن در کنترل اوضاع منطقه است

مدیرکل امور بین‌الملل و مشاور رئیس مجلس، تشدید تحریم‌ها علیه ایران را نشانه استیصال واشنگتن در کنترل اوضاع منطقه خواند و گفت: ‌ استکبار با این کار می‌کوشد تا رویکرد ایران را در قبال مسائل راهبردی منطقه تغییر دهد اما موفق نخواهد شد.
تشدید تحریم‌ها علیه ایران نشانه استیصال واشنگتن در کنترل اوضاع منطقه است مدیرکل امور بین‌الملل و مشاور رئیس مجلس، تشدید تحریم‌ها علیه ایران را نشانه استیصال واشنگتن در کنترل اوضاع منطقه خواند و گفت: ‌ استکبار با این کار می‌کوشد تا رویکرد ایران را در قبال مسائل راهبردی منطقه تغییر دهد اما موفق نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/336.jpg تشدید,تحریم‌ها,علیه,ایران,نشانه,استیصال,واشنگتن,در,کنترل,اوضاع,منطقه,است Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعتراف هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا به صلح آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای ایران و تأکید وی بر تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، گفت: گزارش اخیر ۱۶‌نهاد اطلاعاتی و امنیتی نشان می‌دهد که ادعای غرب درباره تلاش تهران برای دستیابی به سلاح اتمی از ابتدا دروغ بود و اکنون این مسئله برای جهانیان محرز و مسلم شده است.
مدیرکل امور بین الملل و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان در سایه انقلاب اسلامی ایران طعم خوش استقلال، آزادی و عزتمندی را چشیدند، افزود: قدرت‌های سلطه گر با تنگ‌تر کردن حلقه تحریم‌های اقتصادی و سیاسی می‌کوشند تا رویکرد حقوقی و قانونی ایران را در قبال مسائل راهبردی منطقه تغییر دهند، زیرا تداوم این شرایط به منافع آن‌ها در خاورمیانه آسیب جدی و غیر قابل جبران می‌زند.
وی با یادآوری اوج گیری موج بیداری اسلامی در منطقه، ادامه داد: ملت‌های انقلابی رهایی یافته از بند دیکتاتوری وابسته به استکبار هر روز بیشتر از گذشته به مدل حکومتی جمهوری اسلامی نزدیک می‌شوند که این اتفاق به هیچ عنوان مطلوب و خوشایند نظام سلطه و کشورهای جهان‌خوار دنیا نیست.
شیخ الاسلام با بیان اینکه آمریکا از هر وقت دیگر ضعیف‌تر است، تصریح کرد: صحبت‌های بی‌پرده کلینتون در اعمال فشار بیشتر بر ایران نشانه اوج ناراحتی و استیصال واشنگتن در کنترل اوضاع منطقه است چون امروز سنگ‌هایی که در دست فلسطینی‌ها بود به موشک تبدیل شده، تنش و بحران اقتصادی گلوی کشورهای غربی را بیش از پیش می‌فشارد و حکام سرسپرده عرب یکی پس از دیگری به دست مردم از اریکه قدرت به زیر کشیده می‌شوند.
وی با یادآوری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در نمازجمعه، سیاست جمهوری اسلامی را تهدید در مقابل تهدید خواند و ادامه داد: رژیم مجعول اسرائیل جزء امنیت ملی آمریکا تعریف می‌شود اما امروز به اعتراف مقامات صهیونیستی ۴۵ هزار تا ۲۰۰ هزار موشک اماکن مختلف استراتژیک این رژیم را نشانه رفته‌اند.
مدیرکل امور بین الملل و مشاور رئیس مجلس تحریم نفتی ایران از سوی غرب را به ضرر ملت‌های اروپایی خواند و یادآور شد: وقتی اتحادیه اروپا چنین تصمیم را اتخاذ کرد جمهوری اسلامی با پیش دستی ورق را به نفع خود برگرداند و با قطع صادرات نفت بار همه هزینه‌های این تحریم را بر دوش کشورهای غربی گذاشت.
هیلاری کلینتون وزیر‌امور خارجه روز سه شنبه (۹ اسفند) در جلسه سنا، گفت: بر آورد سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا هنوز نشان می‌دهد که ایران به سوی بعد نظامی برنامه هسته‌ای حرکت نکرده و تصمیمی برای این کار ندارد اما آمریکا بر اهمیت ادامه فشار بر ایران با کمک دیگر کشور‌ها تأکید می‌کند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet