هدر اصلی
1390/12/13 11:36:12
سرویس بین الملل
عوض حیدر پور شهرضایی:

آمریکا فروپاشی آل سعود را پی‌گیری می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس هشتم، شرایط آل سعود در عربستان را متزلزل خواند و گفت: موج بیداری اسلامی که این کشور را در نوردیده به زودی به پیروزی مردم بر حاکمیت این کشور خواهد انجامید.
آمریکا فروپاشی آل سعود را پی‌گیری می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس هشتم، شرایط آل سعود در عربستان را متزلزل خواند و گفت: موج بیداری اسلامی که این کشور را در نوردیده به زودی به پیروزی مردم بر حاکمیت این کشور خواهد انجامید. https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg آمریکا,فروپاشی,آل,سعود,را,پی‌گیری,می‌کند Icana

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، حکومت حاکم بر عربستان سعودی را حکومتی ظالمانه و سرکوبگر خواند و افزود: تشدید فضای خفقان و ارعاب از مهمترین راه‌هایی است حکومت‌های سرکوب‌گر برای کنترل جامعه خود از آن بهره می‌گیرند، در همین راستا طبیعی است که عربستان نیز به عنوان حکومتی دیکتاتوری از هیچ ترفندی برای کنترل و تحت نظر گرفتن جامعه دریغ نکند.

نماینده مردم شهرضا و سمیرم‌ سفلی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقامات عربستان که امروز از شکل‌گیری موج بیداری اسلامی در این کشور به وحشت افتاده‌ در تلاشند تا از راه‌های مختلف از حملات وحشیانه به مردم گرفته تا محدودیت در استفاده از تجهیزات اینترنتی، رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی دقیق، جلوی گسترش موج بیداری اسلامی را بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، انتشار اخباری مبنی بر تلاش آمریکا و متحدان غربی‌اش برای تجزیه عربستان را حقیقتی امکان‌ناپذیر خواند و گفت: عربستان که دست‌نشانده آمریکا و استکبار جهانی و مجری سیاست‌های آنان در منطقه است بداند که آمریکا و استکبار جهانی هر زمانی به این نتیجه برسد که مقامات عربستان توان تامین خواسته‌های آنها را در منطقه ندارند بدون تعلل زمینه فروپاشی آن را فراهم خواهد کرد.

 

تاریخ مصرف عربستان برای استکبار به پایان رسیده است

وی با بیان اینکه تاریخ مصرف عربستان برای آمریکا به پایان رسیده است، یادآور شد: مقامات آمریکا امروز با مشاهده موج بیداری اسلامی به درستی درک کرده‌اند که مقامات عربستان بین ملت این کشور جایگاهی نداشته و نمی‌توانند سیاست‌های مورد نظر آنها را پیاده کنند بنابراین به زودی حمایت خود را از آل‌سعود قطع کرده و آنها را بین آسمان و زمین و در شرایطی بحرانی رها خواهند کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، چنین شیوه برخوردی را قاعده استکبار و آمریکا توصیف کرد و گفت: آمریکا بارها چنین تجربه‌ای را در کشورهای مختلف از جمله لیبی و مصر داشته بر این اساس عربستان سعودی هم از این قائده مستثنی نبوده و به زودی شاهد خواهیم بود که استکبار جهانی با ایجاد دودستگی، زمینه تقسیم و تجزیه عربستان را به شرق و غرب و شمال و جنوب پیگیری خواهد کرد.

حیدرپور با تاکید بر تجزیه قریب‌الوقوع عربستان، تصریح کرد: موج بیداری اسلامی که عربستان سعودی را در نوردیده به زودی حکومت این کشور را به دست ملت عربستان اعم از شیعیان و اهل تسنن خواهد سپرد بنابراین هر گونه تلاشی برای منصرف کردن مردم از مسیری که در پیش گرفته اند راه به جایی نخواهد برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس هشتم دخالت عربستان در سوریه به بهانه دفاع از حقوق ملت سوریه را ساختگی و در راستای اجرای سیاست آمریکا برشمرد و گفت: عربستان که امروز در بحران مشروعیت گرفتار شده در تلاش است تا به نوعی با این اقدامات حمایت آمریکا از خود را تداوم بخشد ولی از آنجا که تاریخ مصرف عربستان برای آمریکا به پایان رسیده چنین اقداماتی نتیجه بخش نخواهد بود.

بر اساس گزارشی که اخیرا از سوی خبرگزاری عرب زبان النخیل منتشر شده امریکا و متحدان غربی‌اش به دنبال تجزیه عربستان به دلیل ناتوانی این کشور در خدمت به منافع امریکا در منطقه هستند./

پایان پیام

       

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet