هدر اصلی
1386/04/02 11:47:00
سرویس سیاسی
نماینده‌ سقز و بانه:

مهم‌ترین سیاست در جهت وحدت امت اسلامی از بین بردن تعصبات و طایفه‌گری است

نماینده‌ مردم سقز و بانه گفت: مهم‌ترین سیاستی که بتواند امت اسلامی را به وحدت برساند حرکت در جهت از بین بردن تعصبات و طایفه‌گری است که هم برای ایجاد وحدت سیاسی در کشور اهمیت دارد و هم برای ایجاد همگرایی در کلیت جهان اسلام.

فخرالدین حیدری، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت و انسجام اسلامی بزرگ‌ترین آرمان همه آحاد امت اسلام است. در سایه‌ وحدت مذاهب اسلامی شکوه و عظمت اسلام نمایان و قدرت و عزت مسلمانان به تمامی هویدا و تداوم می‌یابد.

وی افزود: ایده وحدت اسلامی چون منادی آن در دهه‌های اخیر امام‌خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده‌اند، یک ایده‌ استوار، معقول، شدنی و حیاتی برای حفظ هویت اسلامی است.

این نماینده‌ مجلس تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارهای تحقق وحدت و انسجام اسلامی باور دولت‌های اسلامی است. در درجه‌ اول دولت‌های اسلامی الزاما باید وحدت را به عنوان یک اصل مسلم باور کرده و آن را مبنای سیاست‌های عمومی خویش قرار دهند تا بتوان پیشرفتی در این زمینه داشت.

نماینده مردم سقز و بانه گفت: یکی از مهم‌ترین نتایج این امر طراحی سیاستی است که بتواند امت اسلامی را به وحدت برساند. مهم‌ترین سیاست نیز حرکت در جهت از بین بردن تعصبات و طایفه‌گری است که هم برای ایجاد وحدت سیاسی در کشور اهمیت دارد و هم برای ایجاد همگرایی در کلیت جهان اسلام که بلافاصله باید تذکر داد.

وی در ادامه با انتقاد از برخی مشکلات در ارتباط با استفاده از نیروهای کرد و اهل سنت خواستار توجه

بیشتر مسوولان اجرایی به نیروهای شایسته قومیت‌ها و مذاهب دیگر شد.

حیدری اظهار امیدواری کرد که امسال که به فرمان مقام معظم رهبری به اسم اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری شده مسوولانی که این مطالب را به باد فراموشی سپرده‌اند به خود بیایند و اقداماتی عملی در راستای اتحاد ملی و انسجام اسلامی انجام دهند.

این نماینده کرد مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای کرد اهل سنت پایبندی به نظام و کشورشان را بارها در دوران دفاع مقدس به اثبات رسانده‌اند و خون شهیدان ما گواه بر این امر است.

نماینده سقز و بانه افزود: موضوع بیکاری بیش از حد جوانان کردستانی به ویژه جوانان سقز و بانه و روستاهای اطراف این شهرستان‌ها یکی از معضلات و موضوعات نگران کننده‌ای است که با وجود تبلیغات و آمار و ارقام دور از واقعیت ارایه شده توسط مسوولان امر اشتغال در کردستان مبنی بر اشتغال‌زایی، بیکاری جوانان ما هر روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود.

حیدری به دیگر مشکلات کردنشینان اشاره کرد و خطاب به احمدی‌نژاد گفت: برای ایجاد اشتغال جوانان کردستان تنها اعطای تسهیلات و وام کافی نیست و باید در کردستان اشتغال پایدار ایجاد شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet