هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ایران سرزمین پرگهر / خراسان رضوی

گردشگران نوروزی مناطق ییلاقی نیشابور را از دست ندهند

سرویس استان ها
نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیر حوزه انتخابیه خود گفت: طبیعت زیبای رشته کوه بینالود، یکی از زیباترین نقاط مرتفع و کوهستانی ایران است که تنوع گیاهی بسیار بالایی دارد.
دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت 15:13
گردشگران نوروزی مناطق ییلاقی نیشابور را از دست ندهند نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیر حوزه انتخابیه خود گفت: طبیعت زیبای رشته کوه بینالود، یکی از زیباترین نقاط مرتفع و کوهستانی ایران است که تنوع گیاهی بسیار بالایی دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/17237.jpg گردشگران,نوروزی,مناطق,ییلاقی,نیشابور,را,از,دست,ندهند Icana

سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نیشابور را از غنی‌ترین مناطق کشور به لحاظ جاذبه‌های گردشگری توصیف و تصریح کرد: شهر تاریخی شادیاخ و کهن دژ از جمله آثار باستانی کهن نیشابور هستند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی میراث فرهنگی و تاریخی نیشابور را دارای قدمتی ۷ هزار ساله عنوان و تاکید کرد: باتوجه به تعدد آثار تاریخی موجود در شهر نیشابور، این شهر به عنوان منطقه نمونه بین‌المللی گردشگری ازسوی دولت به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه نیشابور قطب گردشگری کشور است، گفت: در سفر نخست استانی هیئت دولت به خراسان رضوی این منطقه به عنوان منطقه نمونه بین‌المللی معرفی شده  و تامین اعتبار لازم برای ایجاد تأسیسات لازم برای منطقه گردشگری امامزاده محروق و آرامگاه خیام ضروری است.

حسینی مقبره‌های خیام و عطار شاعران بزرگ ایرانی و کمال الملک را از جمله میراث فرهنگی شهر نیشابور توصیف و تصریح کرد: با توجه به آثار باستانی و میراث فرهنگی غنی و جذاب، شهر نیشابور منطقه بسیار خوبی برای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مناطق ییلاقی بسیار خوش آب و هوای موجود در اطراف شهر نیشابور، افزود: طبیعت زیبای رشته کوه بینالود، یکی از زیباترین نقاط مرتفع و کوهستانی ایران است که تنوع گیاهی شایان توجهی دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000