هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دیپلماسی پارلمانی / گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان:

ظرفیت بالایی آذربایجان برای ارتقای روابط پارلمانی با ایران

سرویس بین الملل
نایب‌رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان با بیان اینکه مشترکات زیادی بین ملت ایران و ملت آذربایجان وجود دارد، گفت: ما برای ایجاد روابط بهتر دو کشور از طریق گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان اقدامات جدی‌ای انجام داده‌ایم.
جمعه 4 فروردین 1391 ساعت 11:03
ظرفیت بالایی آذربایجان برای ارتقای روابط پارلمانی با ایران نایب‌رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان با بیان اینکه مشترکات زیادی بین ملت ایران و ملت آذربایجان وجود دارد، گفت: ما برای ایجاد روابط بهتر دو کشور از طریق گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان اقدامات جدی‌ای انجام داده‌ایم. http://cdn.icana.ir/d/019/17368.jpg ظرفیت,بالایی,آذربایجان,برای,ارتقای,روابط,پارلمانی,با,ایران Icana

فرهاد دلقپوش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه گروه‌های دوستی –پارلمانی و مجالس کشورها بهترین پل‌های ارتباطی میان ملت‌ها به شمار می‌آید، گفت: گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان به‌عنوان یکی از گروه‌های فعال پارلمانی با توجه به مشترکات بسیاری که بین دو ملت وجود دارد، قدم‌های خوبی برای ایجاد روابط فیمابین برداشته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی به سفر سال گذشته گروه دوستی- پارلمانی ایران به کشور آذربایجان اشاره کرد و افزود: آذربایجان با جمعیت 90 درصدی مسلمان و با موقعیت استراتژیکی که در دریای خزر و آسیای میانه دارد، دارای ظرفیت بالایی برای ارتقای روابط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی با کشور ایران است.

نایب‌رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و آذربایجان مشترکات عمیق ملت ایران و آذربایجان را برشمرد و گفت: ما با جمهوری آذربایجان هم مرز مشترک زمینی داریم و هم مرز دریایی و این موضوع توجه بیشتر مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای افزایش روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در دیدارهایی که با هیات پارلمانی آذربایجان داشتیم، تلاش کردیم با امضای تفاهم‌نامه‌ای روادید مرزی را برای دو ملت ایران و آذربایجان حذف کنیم، گفت: ایران براساس این تفاهم‌نامه پارلمانی روادید را برای مردم آذربایجان حذف کرد اما دولت آذربایجان بنا به دلایلی هنوز این کار را انجام نداده است.

دلقپوش با تاکید بر اینکه اصلاح روابط ملت‌ها به افزایش روابط میان دولت‌ها کمک خواهد کرد، ادامه داد: ما در دیدارهای مختلف به گروه دوستی- پارلمانی آذربایجان سعی کردیم فضایی را فراهم کنیم تا دو کشور بتوانند بیش از گذشته در بخش‌های مختلف روابط‌شان را گسترش دهند و توافق بر سر همکاری‌های اقتصادی، تجاری، زیست‌محیطی و خطوط مرزی از جمله توافقات صورت گرفته در این ارتباطات است. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000