faبازنگری در سرفصل‌های درسی مهم‌ترین وظیفه وزارت علوم استنایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازنگری در سرفصل‌های درسی را مهمترین تکلیف وزارت علوم در برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: اما این مساله و تکالیف آموزش عالی به دلیل اهمیت بالای آن، نیازمند اطلاع‌رسانی مناسب هستند.4/11/2012 4:42:00 PM4/11/2012 4:42:00 PMIcanahttp://media.icana.ir//image/2011/03/1044_orig.jpghttp://media.icana.ir//image/2011/03/1044_orig.jpgIcana
Icana.ir
جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
حسینی دولت آبادی:

بازنگری در سرفصل‌های درسی مهم‌ترین وظیفه وزارت علوم است

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بازنگری در سرفصل‌های درسی را مهمترین تکلیف وزارت علوم در برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: اما این مساله و تکالیف آموزش عالی به دلیل اهمیت بالای آن، نیازمند اطلاع‌رسانی مناسب هستند.
شنبه 26 فروردین 1391 ساعت 09:28
بازنگری در سرفصل‌های درسی مهم‌ترین وظیفه وزارت علوم است

 سیدمحمودحسینی دولت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت بازنگری در سرفصل‌های درسی را مهمترین تکلیف وزارت علوم در برنامه پنجم توسعه دانست، تصریح کرد:این تکالیف نه تنها برای آموزش عالی کشور اهمیت دارد بلکه در رسانه‌ها می‌تواند مخاطبان بسیاری داشته باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم‌توجهی رسانه‌ها به تکالیف آموزش عالی در برنامه پنجم توسعه، ادامه داد: رسیدگی به این مساله باید دغدغه اصلی مسئولان باشد و البته در کنار این موضوع باید اطلاع رسانی مناسب هم صورت گیرد.

وی افزود: قانون برنامه پنجم توسعه اگر مطالعه شود 9 فصل و 230 ماده دارد که وزارت علوم به طور مستقیم و غیرمستقیم به بیش از 50 ماده آن ورود و در قبال آن مسئولیت دارد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: باید در رابطه با این 9 فصل اطلاع رسانی مناسب صورت بگیرد و مردم نیز در جریان جزئیات امر قرار گیرند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس بیان داشت: قانون‌گذار در ماده 15 برنامه پنجم توسعه به وزارت علوم تکلیف می‌کند بازنگری سرفصل‌ها به عنوان اولین تکلیف این ماده است که البته شامل علوم انسانی نمی‌شود و تمام رشته‌ها از جمله فنی و مهندسی، علوم پایه، هنر و سایر رشته‌ها را در بر می‌گیرد.

وی علت عدم تکمیل بازنگری 4هزار سرفصل در سال گذشته را بودجه ناکافی و ابلاغ دیرهنگام برنامه‌های این بازنگری اعلام  و اضافه کرد: طبق اخبار واصله، بودجه و شیوه نامه استانداردی که به عنوان زیرساخت‌های بازنگری سرفصل‌ها به ویژه سرفصل‌های علوم انسانی در وزارت علوم آماده شده است.

حسینی دولت‌آبادی گفت: معاونت نظارت و راهبردی رئیس‌جمهوری باید بودجه مورد نظر وزارت علوم را در بازنگری سرفصل‌ها تخمین بزند و آن را در لایحه بودجه به مجلس ارائه کند که ما امیدواریم در لایحه بودجه 91 این موضوع لحاظ شده باشد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: این کمیسیون به وزیر علوم اعتماد کرده و تاکنون گزارشی را در این ارتباط از سوی وزارت علوم دریافت نکرده است زیرا کامران دانشجو در جلسه‌های متعدد بر پیگیری جدی این مساله تاکید کرده بود.

سعید قدیمی مدیر کل دفتر پشتیبانی و حمایت آموزشی وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت بازنگری سرفصل‌های دروس، آمار سرفصلهایی که در سال 91 باید بازنگری شوند را اعلام کرد و گفت: دولت به تعهدات خود در زمینه پرداخت بودجه بازنگری سرفصل‌ها عمل کرده است.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه و در سال جاری، همچنان بازنگری سرفصل‌ها به ویژه سرفصل‌های علوم انسانی که بیش از 5 سال از تاریخ تصویب آنان گذشته است، در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم، سال 91 باید جبران مافات سال گذشته در زمینه بازنگری سرفصل‌های درسی باشد و همچنین به سهم خود از بازنگری 4 هزار سرفصل سالیانه عمل کنیم./

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC